Walne Zgromadzenie ISHV

Dyskusje związane z wydarzeniami w życiu Klubu: spotkaniami, zebraniami, konkursami, wystawami itd.

Walne Zgromadzenie ISHV

Postprzez Wojciech Galwas » 5 lis 2015, o 19:21

W ostatnią sobotę 31 października odbyło się w Bawarii w miejscowości Riedenburg Walne Zgromadzenie ISHV. Nasz klub reprezentowali Jakub Rudziński, Krzysztof Jaszczuk i ja. Obrady trwały 12 godzin, były to narady Doradców Hodowli, Przewodniczących Klubów i Zjazd Delegatów. Dyskusji było dużo a konkretnych decyzji mało. Kluby z Europy środkowej przedstawiły swój punkt widzenia odnośnie organizacji kynologii w swoich krajach i istnieniu prócz hodowli klubowych również takich które przestrzegają jedynie wymogów FCI i nie podlegają rygorom klubowym. One również posługują się rodowodami eksportowymi jednak nie posiadają uprawnień do posiadania Pieczęci Użytkowości ISHV. Pieczęcie zostaną zastąpione nalepianymi winietami. Jednak będzie to proces płynny.
Ustalony został kalendarz ISHV - Suche, czyli konkursu organizowanego przez organizatorów Zjazdu Delegatów ISHV. W przyszłym roku konkurs zorganizuje KBGS. Jest to konkurs który miał się odbyć w roku bieżącym. W 2017 roku ISHV Suche zostanie przeprowadzony w Szwajcarii. Będzie to konkurs na sztucznych tropach (o jego regulaminie też dyskutowano wiele czasu ale jego kształt nie został przesądzony). OD 2019 roku organizatorem ISHV Suche może być każdy klub członkowski, w kolejności przyjęcia do ISHV. Według tego harmonogramu Klub Posokowca w Polsce ma być organizatorem ISHV Suche w 2031 roku! A więc daleka droga.
Wiele czasu poświęcono klubowi posokowca we Włoszech - S.A.C.T. Decyzją Walnego Zgromadzenia klub ten został wydalony z ISHV.
Oprócz Klubów członkowskich; (Klub für Bayerische Gebirgsschweißhunde 1912 e.V. (KBGS), Verein Hirschmann, VH, Österreichischer Schweißhundeverein (ÖSHV), Ungarischer Schweißhundeverein (USHV), Schweizerische Schweißhund Club (SSC), Club Francaise du Chien de Rouge du Hanovre et de Baviere (CFCRHB), Ceskomoravski Klub Chovatelu Barvaru Pri Cmmi (CMKCHB), Klub chovatelov farbiarov pri Slovanskom polovinikom zváze (KCHF), Klub Posokowca przy Związek Kynologiczny w Polsce (KPZKP)) i klubów tymczasowych; (Schweden (SVSHK), Norwegen (NSHK), Slowenien (KVSVKB) istnieją również kluby na prawach gościa. Należy do nich Rumunia a na posiedzeniu w Riedenburg podjęto decyzję o przyjęciu nowych gości; Belgii (w której poprzedni klub się rozwiązał) organizuje się nowy klub BCBGS, Wielkiej Brytanii gdzie klub UKSAH organizuje Georgie Ritchie, oraz nowego klubu włoskiego z południowego Tyrolu organizowanego przez Helmutha Piccolruaz.
Przeprowadzone zostały korekty w statucie dotyczące aspektów prawnych.
Utworzona została strona ISHV, jest ona dopiero w budowie i zawiera szczątkowe informacje. Zostanie ona uzupełniona o informacje z poszczególnych klubów. Działa pod adresem http://www.ishv.info
Jak zawsze na Zjeździe delegatów wybrany został nowy Zarząd ISHV. Zgodnie z przyjętą regułą Przewodniczącym zostaje Prezes klubu który za 2 lata organizuje ISHV Suche. Przewodniczącym Zarządu został Prezes Szwajcarskiego Klubu Leo Thomann, 2 Przewodniczącym Reinhard Scherr KBGS, skarbnikiem Carl Otto Caspari a Sekretarzem Konrad Kreitmair.
I to tyle informacji na gorąco.
Jutro zaczyna się Memoriał im. ks. B. Gierszewskiego i to jest na dzień dzisiejszy najważniejsza informacja.
Avatar użytkownika
Wojciech Galwas
 
Posty: 173
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 10:14

Powrót do Sprawy Klubowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron