Bawar i dwa hanowery

dział ogólny - to miejsce na wszystko, co nie daje się sklasyfikować do działów specjalistycznych.

Bawar i dwa hanowery

Postprzez Artur Konopka » 19 lut 2014, o 14:39

Jak to zwykle bywa niewiele tu się dzieje więc coś niebawem napiszę. W niedzielę rano przyjedzie facet z tymi dwoma hanowerami co je wcześniej opisywałem w forum hanowery.Bardo jestem ciekaw tego gorszego co praktycznie nie chciał chodzić po ścieżkach.Zobaczymy ,dlatego lepszego zrobiłem trop w sobotę wieczorem 800 m. badyl jelenia i farba ok 0.25 l łoża mocno i troszkę na tropie.Dla tego gorszego zrobię trop rano z włóczki badyla i z farby jelenia.Taki sam trop zrobię dla bawara który też ma być rano.Ten znowu ma problem jak twierdzi jego właściciel wszystkiego się boi.Zobaczymy co się będzie działo jak mi starczy energii to wam napiszę jak poszło.
Pozdrawiam wszystkich co tu czasem zaglądają.
Artur.
Artur Konopka

Re: Bawar i dwa hanowery

Postprzez Artur Konopka » 19 lut 2014, o 14:39

W niedzielę o umówionej porze przyjechał właściciel wraz z dwoma hanowerami .Ten lepszy poszedł bez zarzutu jest niezły jemu teraz trzeba będzie utrudniać ( tropy zwodnicze pętle itp ).Natomiast ten gorszy mnie pozytywnie zaskoczył .Prawdę mówiąc liczyłem na to.Jak wszedł do lasu to już wiedziałem,że będzie lepiej,Nie skakał jak gamoń tylko nos do ziemi i widać było,że zaczyna się interesować zapachami .Po tropie bez rewelacji ale już co kolwiek robił.Myślę ,że teraz będzie coraz lepiej i pewnie podgoni swojego miotowego braciszka.
Teraz bawar ,ładny dziewięciomiesięczny pies.Właściciel tłumaczy,że suka jego matka oberwała dość mocno od dzika a przy całej akcji był ten właśnie pies.I teraz boi się tropu nie chce iść itp.Dlatego też trop ułożyłem z "jelenia" a nie z dzika.Właściciel poprosił żebym ja poprowadził psa po tropie .No to idziemy .
Poszedł b.dobrze .Nie wiem co jego Pan od niego chce.
Następnym razem dziczy trop i będzie wyleczony.
Artur Konopka

Postprzez Stara Grobla » 19 lut 2014, o 14:40

Do mnie też ostatnio przyjechały dwa młode bawary w wieku 5 i 13 miesięcy. Każdy z nich reprezentował zupełnie inny typ charakteru a co za tym idzie styl pracy jednego i drugiego bardzo się od siebie różnił.
Młodszy- Nestor- spokojny, z rezerwą ale nie płochliwy. Pierwsze co zrobił jak wysiadł z samochodu to usiadł i uważnie nas obserwował. Na ścieżce pracował bardzo powoli punktując farbę. Trop miał około 300m więc co jakiś czas się rozpraszał i trzeba mu było przypominać o co chodzi ale styl pracy mi się podobał. Do dziczej skóry podszedł powoli, ostrożnie ale bez oznak strachu. Fajny psiak ciekawa jestem co z niego wyrośnie. Po ścieżce nieco się rozkręcił i oddał się wraz z Riką szalonym gonitwom.

Starszy- Hoss- zupełnie inny temperament. Bardzo kontaktowy, odważny, ruchliwy pies z ogromną pasją. Na tropie pracował zupełnie inaczej. Bardzo się spieszył, ciągnął na otoku i często przez to się gubił. Ścieżka miała ok 600m i była dość mocno farbowana+ rapetowana, ponad 24h. Po przejściu ok 300m jakby zaskoczył czego od niego chcemy i zaczął coraz lepiej pracować. Jak zaskakiwał- zwalniał, przyklejał nos do ziemi i pięknie nas prowadził ale za chwilę emocje brały górę i przyspieszał gubiąc trop. Do skóry podszedł odważnie i zaczął ją szarpać zachęcając nas do zabawy.
Później na ścieżkę poszła Rika. Jej trop był trudniejszy ok 800m lany ze 100ml farby i rapetowany. Suka bardzo mocno się nakręciła gdy została w aucie a inny pies poszedł pracować. Gdy ją wypuściłam od razu wiedziała o co chodzi, zapięłam ją i poszłyśmy na zestrzał. Nigdy jeszcze nie wypracowała ścieżki w takim stylu. Szła jak po sznurku, szybko i zdecydowanie, wypracowała świetnie dwa załamania, odnalazła łoża. Od drugiego łoża puściłam ją luzem. Do skóry miała 100m, Poszła zdecydowanie, chwilę postała przy skórze i pędem wróciła do nas skacząc i zachęcając byśmy szli dalej. Po komendzie "pokaż dzika" popędziła w jego stronę co chwilę się upewniając, że idziemy. Dopadła w końcu zdobycz i szarpała ją jak nigdy na wszystkie strony. Dodam, że jest to jej stara skórka dzicza, którą dość często widuje i która nie robi na niej zwykle już wrażenia. Właściciel Hossa zapytał mnie tylko, czy na konkursach też jest takie tempo Smile
Nasz gość chciał przejść z Hossem również ścieżkę Riki. Nie jestem przekonana do takiego chodzenia po innym psie ale w końcu specjalista ze mnie żaden- może to nie zaszkodzi Smile Pies pracował lepiej niż na poprzedniej choć z początku nadal nosiło go na boki ale wracał już sam. Na pewno pomocne były dla niego nasze ślady. Od drugiego łoża puściliśmy go luzem żeby zobaczyć jak się zachowa. Rozbawił nas do łez gdy zaaportował nam skórę jego wielkości Smile

Fajny psiak- będą z niego ludzie jeśli przez zimę popracuje. Właściciel ma ochotę pojeździć na konkursy. Myślę, że przygotuje psa na przyszły sezon.
Stara Grobla

Postprzez Artur Konopka » 19 lut 2014, o 14:51

Cześć Ewa
Pracujesz jak "stara profesjonalistka" Zobacz jak fajnie ,że inni mogą się od Ciebie czegoś nauczyć.Doświadczenie jakie zdobyłaś do tej pory przekazujesz dalej ludziom którzy mają posokowca i chcą z nim coś robić.I o to chodzi !
Każda taka praca każdy przyjazd nowego psa to też nowe doświadczenie dla Ciebie.
P.S Jak z twoim łowiectwem jesteś już Dianą ?
Kiedy razem zapolujemy?
Pozdrawiam Cię
Artur.
Artur Konopka

Postprzez Stara Grobla » 19 lut 2014, o 14:52

Hej Artur Wink Dianą jeszcze nie jestem natomiast złapałam kontakt z myśliwymi z okolic. Dzisiaj rano byłyśmy szukać strzelonego wczoraj dzika ale nie znalazłyśmy.. niezbyt fajna praca bo w kukurydzy. Mam jednak nadzieję , że będą jeszcze dzwonić.
Sporo nauczyłyśmy się od znajomych ze Szczecina, którzy nas dwa razy zaprosili na polowanie. Blisko to nie jest ale było warto! Coś się dzieje w każdym razie :)
Stara Grobla

Powrót do Hyde Park