KPP Czechy, Słowacja

wszystko o konkursach: piękności i pracy. Zaproszenia i relacje z imprez. Przygotwanie psa i prowadzenie go w ringu.

Re: KPP Czechy, Słowacja

Postprzez adam palinski » 7 paź 2014, o 10:10

Kolego Maćku .
Będę się czepiał słów i użytych przez Ciebie określeń .
Bo niekonsekwencje mówią sama za siebie ;
cytat;
''Tak szkolony pies nadaje się bardziej do pokazów cyrkowych niż do pracy w łowisku.''
Nie podzielam Kolegi spostrzeżeń co do pokazów cyrkowych jak i procesu szkolenia .
I .... Odniosę się do Dortmundzkiego hasła ;
cytat;
"Nie papier pracuje, a pies".
To ; się ma - do kolejnej prawdy przez Macieja wygłoszonej .
cytat;
''Na własnej skórze niestety przekonałem się ile wart są psy tylko z doświadczeniem konkursowym, gdy pozwoliłem pracować tak przygotowanym psom w obwodzie za który odpowiadam z racji mojego zawodu'' .

Wnioski ;
Tylko \ pies , suka \ mająca dyplom z pracy na naturalnym postrzale – w kryteriach Klubu Posokowca winna mieć uprawnienia hodowlane.

Ale jest i inna prawda o czym jestem przekonany że nawet Władze naszego Klubu mają świadomość - w rekach myśliwych znajdują się posokowce które wywodzą się z naszych Klubowych Hodowli . Które nigdy nie widziały wystawy czy jakiegokolwiek konkursu .
A w mojej ocenie wielokrotnie udowodniły swoją pracą w łowiskach że są wybitnymi jednostkami jako - '' nosiciele genów użytkowych '' .

Napiszę to i jest mi zupełnie obojętna ocena w odbiorze tego tekstu .
Nawet w tym półroczu zwróciło się do mnie dwóch właścicieli takich '' suk '' o krycie .
cytat własny ;
'' Które nigdy nie widziały wystawy czy jakiegokolwiek konkursu '' .
Odpowiedz moja to '' oczywista oczywistość '' .

Czy może komuś nasuwa się podobna jak moja refleksja .???
Nadal dla celów użytkowych tym samym hodowlanych w realiach III RP '' Szukają Papiery '' . !!!
Nadzieja w IV RP.???

To na zakończenie Szanowny Macieju ;
Opisz mnie Adamowi tą weryfikację w Klubie Posokowca i wymień te realne zagrożenia wynikające z poniższego tekstu .
cytat;
'' W ten sposób może w Niemczech nabyć posokowca dokładnie każdy, bez weryfikacji jakiej jest poddawany każdy nowy członek klubu. Na spotkaniu ISHV na Węgrzech był ten problem poruszony, jako zagrożenie dla hodowli psów użytkowych. ''
adam palinski

Re: KPP Czechy, Słowacja

Postprzez airgialla » 7 paź 2014, o 13:07

Maciek ....... Czy jest to sztuka dla sztuki pokarze czas i to jak w praktyce te nowe zapisy będą stosowane bo wspomnę może, że tych 100 kroków od łoża można ale nie trzeba farbą potraktować. Na warsztatach tropowych w sierpniu, na których jestem co roku ścieżki były zakładane tylko badylami i te psy które miały opanowane trzymanie tropu ten trop trzymały. Nie wchodzę w polemikę czy w Czechach podnosi się dużo czy nie dużo postrzałków ..... podobnie jak u nas nie wszyscy odsyłają sprawozdania z pracy ale patrząc na to co jest w biuletynie i porównując to z latami ubiegłymi liczba zgłaszanych w sprawozdaniach prac jest podobna. No i na koniec zkousky to nie konkursy Maciek ....zkousky to próby pracy. Organizowane nie są po to by konkurować o tytuł najlepszego psa użytkowego w roku Anno domini 2014 ......organizowane są po to by otrzymać coś co się nazywa "Lovecka upotrebitelnost psu" potwierdzona specjalnym potwierdzeniem, który ma formę naszego dowodu osobistego i bez którego to potwierdzenia pies nie ma prawa się w łowisku znaleźć. Nie ma to znaczenia czy łowisko jest własnością prywatną, państwową czy należy do organizacji Vojenske lasy CR. W Czechach odbywają się tylko trzy konkursy w znaczeniu takim jakie my znamy czyli rywalizacja o miano najlepszego psa użytkowego( przyznaje się CACT i res CACT, CACIT i resCACIT), te konkursy to w cyklu co dwa lata; Putovna Cena CMMj i Moravsky Pohar.....co rok są organizowane Krusnohorske Derby.
Adamie pozwól, że jako hodowca odniosę się do twojego wniosku; "Tylko \ pies , suka \ mająca dyplom z pracy na naturalnym postrzale – w kryteriach Klubu Posokowca winna mieć uprawnienia hodowlane." gdyby tak było to hodowla w naszym klubie dawno by umarła śmiercią naturalną. Była już o tym mowa przy okazji zmian regulaminów hodowlanych i wtedy podyskutowaliśmy sobie na ten temat we troje - tyle było osób zainteresowanych tematami hodowlanymi - reszta jest zadowolona reszcie się wszystko podoba, OK rozumiem ....... i wszystko umarło śmiercią naturalną. Dopóki będzie w tym kraju ten chory regulamin, że próbę główna musi sędziować dwóch sędziów będziemy tylko bić pianę i nic poza tym. Jak jest trudno w praktyce taką próbę wykonać z powodzeniem dobrze wiem ...... i wie każdy kto jak ja mieszka na takim końcu świata. Ale my tu gadu gadu a sedno tematu nam się nieco oddaliło........ reasumując ja nie widzę nic złego w zmianie regulaminu w zkouskah .......popatrzmy jak w tym roku będzie on się spisywał w praktyce ( już niebawem to sprawdzę w swoim OMS Jablonec nad Nisou)....nie wylewajmy dziecka z kąpielą.
airgialla

Poprzednia strona

Powrót do Wystawy i konkursy