V Memoriał przeszedł do historii

wszystko o konkursach: piękności i pracy. Zaproszenia i relacje z imprez. Przygotwanie psa i prowadzenie go w ringu.

Re: V Memoriał przeszedł do historii

Postprzez Wojciech Galwas » 19 lut 2014, o 17:54

"To jest pomysł gdzie, w jakim terminie organizować kolejny Memoriał. "

Ktoś to tu na forum nie tak dawno napisał?

Własnie o to chodzi, żeby posokowce mogły popracować na naturalnych postrzałkach, a może i przy okazji zrobić dyplom.
Nie musi to być od razu przecież jakiś memoriał - wystarczy zwykła "Ocena pracy posokowca w naturalnym łowisku".
Na Opolszczyźnie robilismy to wielokrotnie. Było polowanie zbiorowe, raz komercyjne, raz dla leśników i zwykłe kołowe.
Organizowało się kilka posokowców i kilku sędziów, losowało kolejność i czekało na prace. Była praca, to pies pracował, nie było to siedziało się przy ognisku. Nikt nie narzekał, a i kilka psów w ten sposób dyplomy zrobiło.
Nie tak łatwo to zorganizować w dwa dni, bo np na Opolszczyźnie mamy aż 2 -SŁOWNIE DWÓCH- sędziów prób pracy. Nie za dużo jak na kilkadziesiąt kół łowieckich. Ale można posiłkować się sędziami z okolicznych okręgów, np mną.

Wsadzam bez przerwy kij w mrowisko, żeby te mrówki się jakoś po całym lesie rozlazły, a nie kisiały we własnym mrówkowym kwasie.
Wojciech Galwas

Postprzez adam palinski » 19 lut 2014, o 17:55

No to cieplutkie Bułeczki .
Tatuś Tysona jak mnie poinformował zaprasza jednego z sędziów/graniczą obwodami/ na na superowe wysiadkowe.
Dodając pokot będzie piękny .
To jak by tak drugiego sprawiedliwego i co - Tysonowi życzę dyplomu.
A jak się udo bo są dwa uda to ja zaproszę /no nie zaraz siedmiu wspaniałych/ ale dwóch sprawiedliwych do siebie na wysiadkowe.
Mieszaj mieszaj Wojciechu w tym mrowisku a wilk będzie syty; piszę o sprawiedliwych .
A i ile owieczek z dyplomami.
adam palinski

Postprzez Grzegorz Lewczuk » 19 lut 2014, o 17:57

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów !

Nie wiem jakim cudem nie dotarłem jeszcze do tego forum, ale dzisiaj nadrobiłem zaległości czytając Wasze wpisy z okresu ostatnich kilku miesięcy. Widzę, że czynnie udziela się tu kilka postaci, które miałem przyjemność poznać na tegorocznym szkoleniu posokowców. Znalazłem również kilka wpisów dot. rekonwalescencji Gucia, co jak na ojca Tysona przystało bardzo mnie zainteresowało. Dowiadywałem się u Pana Adama co u Gucia słychać, a tu tymczasem było pełne info...

Przyznam jednak, że trochę przykro jak w trakcie takiego zbiorowego czytania wszystkich wpisów pojawia się nagle taki mocno dwuznaczny wpis kolegi Adama (przeczucie jakieś, że tu dzisiaj trafiłem czy co?) zawierający jakieś dziwne insynuacje i rzekome fakty mijające się z prawdą!

Drogi Kol. Adamie, na superowe wysiadkowe zapraszałem Ciebie, o ile dobrze pamiętam ?! I nie kto inny jak Ty sam wypytywałeś ni z gruchy ni z pietruchy czy polujemy z kol. Wojciechem w jednym kole...... o co chodzi? Czyżbym nagle został wciągnięty do tych insynuacji, które wyczuwam w podtekście ?!

Rozumiem, że kol. ma żal o Gucia i jest to dla mnie zrozumiałe - po wypadku, który miał miejsce w Prudniku do dzisiaj czuję się fatalnie (w miarę mozliwości starałem się Guciowi pomóc i życzymy mu z Krymem/Tysonem, szczerze i serdecznie Wszystkiego Najlepszego) ale to chyba nie powód żeby insynuować takie rzeczy.Shock

Cóź, Św. Hubert jednak czuwa i zaprowadził mnie i Kryma akurat dzisiaj tutaj - od teraz jeśli oczywiście przyjmiecie mnie do swego forumowego grona z przyjemnością będę śledził bieg jego wydarzeń i rozwój sytuacji. Mam nadzieję, żę będę mógł jednak bardziej skupić się na meritum spraw klubowych a nie odpowiadając na cieplutkie bułeczki, które okazały się, że mają niezły zakalec w środku.
Grzegorz Lewczuk

Postprzez adam palinski » 19 lut 2014, o 17:58

Tylko nie z Gruchy czy z Pietruchy.
Mam fotograficzną pamięć i to na wstępie tylko tyle autoreklamy.

Pisze Pan o ostatniej rozmowie.
Nie pamiętając dwie rozmowy wcześniej.
Mówi Pan do mnie, że dzwonił do Kolegi Wojciecha, a następnie jednym tchem o polowaniu.
To, że polujecie w jednym kole wydało mi się oczywiste !!!!

Co w ostatniej rozmowie z sympatii do Wojciecha przyznaje zapytałem czy będzie?.
A pytanie adresowane było do prowadzącego polowanie Pana , co ma swoje uzasadnienie.
Odpowiedział Pan polujemy w sąsiadujących kołach.
Na co ja; dwóch srok za ogon nie utrzymam bardzo dziękuje za zaproszenie proszę pozdrowić Wojtka. Zapewne zdarzy się okazja, że wspólnie zapolujemy.
No to do zobaczenia do zobaczenia.
I nie ma tu głupich insynuacji.
Bo wszystko, co po tym piszę to szczere życzenia.
To jak by tak drugiego sprawiedliwego i co - Tysonowi życzę dyplomu.
A jak się udo, bo są dwa uda to ja zaproszę /no nie zaraz siedmiu wspaniałych/, ale dwóch sprawiedliwych do siebie na wysiadkowe.

Proszę doczytać w tych tu stronach, co do dyplomów na naturalnym postrzale.
Nie będę powtarzał i rozpisywał się.
A ile to Szanowny Pan zna innych metod zdobycia posoczej matury ; oprócz konkursów na naturalnym postrzale lub zaproszenie dwóch sędziów do oceny pracy by ucieszyć Krymka.

Jeśli nie ma Pan czasu dostatecznie uważnie wczytać się w moje pierdolety, to pomiń je a nie pisz o czymś, czego tam nie ma.
To, że mam takie tam przemyślenia, co do tego ugryzienia w stylu a może powinien być w kagańcu jak właściciel zna swego pupila i wie, na co go stać wierz mi Pan odrzucam je.
Jak to elitarny przedstawiciel ras polujących na konkurs w kagańcu i mam odwagę odpowiedzieć sobie, co ja bym z Guciem?
Tez bym mu kagańca nie założył.

Jedyne i to jedyne czytaj Pan, jakie pretensje mam to zachowanie sędziów na tym konkursie.
Sędziów międzynarodowych.

Krymka pozdrawiamy z Guciem
Pana nie .
Wszystkim pozostałym
Darz Bór.
adam palinski

Postprzez Stara Grobla » 19 lut 2014, o 17:59

Witaj Grzegorz :)

Przykro się czyta takie słowne utarczki Panów. Może lepiej załatwić to między sobą?

Rysiu pisał gdzieś na forum o kolorach :) Ja popieram barwy czarno- białe.

Panie Adamie jeśli decyzja sędziów a raczej jej brak jest Pana zdaniem niezgodny z regulaminem- należy złożyć oficjalną skargę na ich pracę i domagać się oficjalnych wyjaśnień.
Stara Grobla

Postprzez adam palinski » 19 lut 2014, o 18:00

Pani Ewo jest taki program w TVN Szkło Kontaktowe.
Fenomen jej oglądalności polega na proponowanym przez prowadzących całej palety barw .
Czy sadzi Pani że tu są sami daltoniści.
Moja teściowa nic z tego programu nie rozumie.
Co wcale nie oznacza że ją mniej cenie i mniej szanuję .
Podobnie jak Panią czy Pana Ryszarda.

I co Pani sugeruje.
Proszę to przemyśleć a następnie pouczć.
W programie konkursu jest badanie weterynaryjne.
Jak pies wykazał nadmierną agresję to czego mam się domagać od sędziów międzynarodowych .
Za masło tych uprawnień nie otrzymali.
I to Pani pisze.
Proszę przeczyać wzorzec rasy i co psa dyskwalifikuje.

Chęć wyjaśnienia sobie czegoś publicznie a temat został wywołany przez Pana Grzegorz.
Uważa Pani że należy zamieść po dywan .
Tak jest lepiej.
adam palinski

Postprzez Stara Grobla » 19 lut 2014, o 18:00

Panie Adamie Smile Może i jestem PROSTA, młoda i naiwna.

Mam jednak taką zasadę "wyssaną z mlekiem matki":

Mówię wprost albo nie mówię wcale.

Nie każę niczego zamiatać pod dywan ale proponuję przyjęcie oficjalnej drogi czyli skarga na komisję sędziowską zamiast roztrząsanie tematu na tym forum. PO CO?

Wszystkim żal Gustawa i wszyscy się cieszą, że nie skończyło się zgodnie z najgorszym scenariuszem.

Nie oceniam również postawy sędziów bo nie byłam świadkiem wypadku.

Pozdrawiam
Stara Grobla

Postprzez Grzegorz Lewczuk » 19 lut 2014, o 18:01

Witam serdecznie - tak jak napisałem wczoraj...
skoro się tu pojawiłem to mam nadzieję, że będę się mógł skupić na meritum spraw klubowych a w tym wypadku na myśli przewodniej czyli próbie generalnej.

Muszę jednak kilka słów napisać aby zamknąć wczorajszy temat i mam nadzieję do niego już nie wracać. Może rzeczywiście niepotrzebnie go ruszałem ale moje odczucia się nie zmieniły - zrobiło mi się przykro po tym co przeczytałem od forumowego Adameusza i choć generalnie takie odczucia ma w poważaniu to tu zabolał podtekst z insynuacjami. Jak by było mało to jeszcze później oberwało się naszej uroczej Ewci... (przepraszam Ewcia).
Och nieźle ten mój Krym narozrabiał i za to mogę tylko jeszcze raz wszystkich przeprosić, bo to moje dziecko a więc i moja odpowiedzialność.

Przejdźmy jednak do meritum:

Wrzucam propozycję abyśmy wspólnie zorganizowali imprezę podobną do tej w Kluczborku, może nie z takim rozmachem, nie z taką otoczką ale spróbujmy zorganizować coś sami, oczywiście przy pomocy i pod nadzorem Zarządu Klubu. Nie piszmy gdzie, jak czy za ile, tylko skrzyknijmy się w kilka osób i zróbmy to - a może po kilku próbach będzie drugi Kluczbork? W moim łowisku jest dużo zwierza, kilka sąsiednich kół nie ma gorszych stanów od nas, jest okres zbiorówek ruszmy pupki i działajmy. Patrząc na zapał i chęć do pracy Ewci jaki widziałem na warsztatach wiem, że nam już jednią bratnią duszę. Liczę również na kol. Adama (który mnie już nie pozdrawia ale mam nadzieję, że to chwilowe - ja go nadal razem z Krymem serdecznie pozdrawiam), który z tego pisze pracuje mocno z Guciem, Łukasz z młodym Docentem.....

Wrzucam ten tekst jako prozpycję, łatwo się pisze, gorzej robi ale spróbujmy. Ten rok, przyszły - biorę na siebie dogranie polowań tak aby w kilku okolicznych kołach w jeden weekend było kilka zbiorówek - dorzucimy do tego zaprzyjaźniony OHZ oddalony o kolejne kilkanaście kilometrów i damy radę. Może na początku nie będzie rewelacji ale damy radę!

Co Wy na to?
Panie Wojciechu, pomożecie?
Grzegorz Lewczuk

Postprzez staniak ryszard » 19 lut 2014, o 18:02

Cieszę się,że zyskaliśmy koleją bratnią duszę więc i ja się dołożę ze swojej strony. W tym roku miałem sprawy nagrane na 70 % dlatego w następnym pójdę tym samym szlakiem i powinno coś wypalić, jestem po rozmowach
w OZ PZŁ zyskałem pomoc w kilku Kołach po zbiorówkach postaram się zebrać dane o ilości pozyskanej zwierzyny aby była jak największa możliwość Próby. Pomocą służy również Tomek Klamrowski, Stefan Kusz którzy mają pieczę nad łowiskami, oraz wspaniałe Śląskie dziewczyny, Ewa ma jakiś przyczółek w Zachodniopomorskim gdzie pracuje Flet i Wena, może ktoś odezwie się z rejonu Piotrkowskiego gdzie odbywa się dożo polowań.
Proponuję i zachęcam wszyskim którzy mogą, chcą, mają możliwości, kontakty w Kołach i OZ o pomoc. Plan działania na następny rok widzę tak aby do czerwca mieć dogadane sprawy papierkowe oraz wstępnie dogadanych sędziów gotowych nam ocenić pracę psów, po wakacjach jak już będą Plany Polowań w m-cu wrześniu zapiąć wszystko na ostatni guzik, choćby to były prace dla 2 psów w każdym jakimś regionie Polski to suma sumarum to już będzie sukces. Panie Grzegorzu ja jednak wrzucę sprawę kosztów bo to jednak może stanowić pewien problem i lepiej aby Przewodnicy orientowali się w kosztach i mogli być przygotowani, a więc w tym roku dla dwóch psów dla których szykowałem PP, po moich obliczeniach typu noclegi dla sędziów, koszty podróży jakiś catering, ciepła strawa, jakieś podziękowanie dla Koła w formie upominku, pamiątkowe Dyplomy, przewodnik po łowisku, transport w lesie, i inne nieprzewidziane koszty jakieś 5-15% wynosiły najmniej 600 zł od psa, oczywiście im większa ilość psów tym koszty mniejsze ale znowu narażamy się na ryzyko braku postrzałka co przy poniesionych kosztach było by smutne. Tak to widzę, a nad całością, ewentualnym typowaniem psów do PP oraz pomocą, podpowiedziami niech czuwa Klub Posokowca ISHV, w końcu się ludzie natrudzili i czas ich odciążyć a przy okazji pomóc innym pracującym posokom w łowisu bo przecież jest ich wiele i pracują ciężko.
Jeśli ma ktoś inny plany działania lub formę to proszę pisać przez zimę byśmy to jakoś ułożyli a od wiosny do roboty.
Jak mawiał mój niezapomniany szef ,,po pół i do boju''.
staniak ryszard

Postprzez Wojciech Galwas » 19 lut 2014, o 18:02

Kilka faktów:

1.Na polowanie zostałem zaproszony przez Kolegę Grzegorza jako myśliwy, a nie jako sędzia. Niestety z zaproszenia nie mogę skorzystać bo w tym czasie skorzystałem z zaproszenia innego Kolegi, również jako myśliwy, a nie sędzia.
Nie mniej jednak, przy najbliższej nadarzającej się okazji zamierzam skorzystać z zaproszenia na polowanie u kolegów z sąsiedniego koła. Polowałem już z kolegami z tego koła.

2. O ile mnie pamięć nie myli, to Gucio został ugryziony przez Kryma przed rozpoczęciem konkursu. Nie byłem świadkiem wydarzenia, ale z opowiadań wiem że obydwa psy były na smyczy i to nie Krym bez powodu zaatakował Gucia, co można by nazwać wyraźną agresją.

3. Żadna reklamacja w sprawie niedotrzymania wymogów regulaminowych nie została sędziemu głównemu zgłoszona.

4. Przypadki pogryzienia psa przez psa się zdarzają. Należy ich unikać, bo to są zawsze przykre sprawy. Za bezpieczeństwo psa odpowiada jednak zawsze jego właściciel. Odpowiada również za ewentualne szkody wyrządzone przez psa.

I to by było tyle faktów w tym temacie.
Pozwolicie, że obejdzie się bez komentarza.

Myślę jednak, że te dywagacje nijak się mają do tematu Memoriał i należy je zakończyć lub przenieść do innego tematu.
Darz Bór
Wojciech Galwas

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy i konkursy