V Memoriał przeszedł do historii

wszystko o konkursach: piękności i pracy. Zaproszenia i relacje z imprez. Przygotwanie psa i prowadzenie go w ringu.

Re: V Memoriał przeszedł do historii

Postprzez Marcin Kunikowski » 19 lut 2014, o 18:03

Jakiś czas temu wybrałem się na warsztaty dla posokowców, od tamtej pory nawet w pełnie nie myślę o polowaniu, głowie się nad tym jak wyrwać od znajomych wystarczającą ilość rapet i biegów, jak skutecznie pracować nad apelem itp. rzeczy. Oczywistym powodem takiego stanu jest fakt posiadania najszlachetniejszego z psów myśliwskich, myślę jednak, że przyczynili się do tego też ludzie, których spotkałem podczas warsztatów i wspaniała atmosfera jaką udało nam się stworzyć (być może dzięki daltonistycznemu czy czarnobiałemu podejściu). Bardzo żałuję że nie mogłem kibicować naszym posokowcom na Memoriale ale bardzo chętnie włączę się w organizacje imprezy bądź imprez, o których pisze Grzegorz i Ryszard (całkiem bezinteresownie wszak trzeba zaliczyć przedszkole zanim przystąpi się do matury). Tak więc dopiszcie do listy chętnych Marcina z Nutą.
Avatar użytkownika
Marcin Kunikowski
 
Posty: 103
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 16:42

Re: V Memoriał przeszedł do historii

Postprzez adam palinski » 19 lut 2014, o 18:03

Mnie też wypada zamknąć temat.
Z wiarą, że raz na zawsze.
Ale Ja w Kolorach.

Typowe Polskie ZOO.
Mam kontakt osobisty rozmawiam telefonicznie.
Odnoszę wrażenie.
Tak to człowiek, który w przeszłości z moją grupą osobniczą zszedł z gałęzi.
Obie zainteresowane strony zachowują się z klasą.

Gdybym to ja przestał żerować w koronach drzew sto lat po.
Zrobiłbym wzorcowe odwołanie jak mi tu podpowiadają do - goryli.
Mało tego martyrologię wydarzenia stworzył i spokojnie funkcjonował tu na forum z 20% poparciem twardego elektoratu.
I nic do mnie by nie docierało, że strona zmarnowana, bo nie na temat a zupełnie gdzieś miałbym frakcję parlamentarną daltonistów.

Goryle jak wiadomo przed szympansami trochę wcześniej po ziemi stąpały dzięk temu mają większe doświadczenie prawo być arbitrami i konfabulować.
Jeśli pies jest przypięty do słupka i do niego ubezwłasnowolnionego podprowadzono innego psa to ten przy słupku jest przynajmniej współ winnym.
Panu jego właśnie zakończono wypisywać kwit - wadium startowego to był uczestnikiem czy nie.

Może jednak parę godzin tylko po mnie ktoś tu z drzewa zszedł.
Dziękuje Świętemu Hubertowi doszukuje się podtekstów złośliwości jakiś go moralniak gryzie, że nie było klasyki zachowań naszego gatunku ludzkiego prostactwa chamstwa o góralskiej muzyce nie piszę.

Jak nawet pojawia się kropelka dziegciu w tej iluzyjnej jak Oławianka pisze beczce miodu - a to akurat wyssałem z mlekiem matki.
To ja jak mam coś do powiedzenia to milczę, bo w sprawach spornych konfliktowych może robimy komuś przykrość i nie zawsze mamy rację.
Zaspakajając jedynie swoje emocje, czego zaraz albo potem się wstydzimy.
A w zdecydowanej większości nie zdajemy sobie sprawy, że pojęcie klasa - to wyraz nam nieznany.
Avatar użytkownika
adam palinski
 
Posty: 259
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 10:18

Re: V Memoriał przeszedł do historii

Postprzez Stara Grobla » 19 lut 2014, o 18:04

Popieram pomysł Grzegorza i Ryszarda ;) Deklaruję pomoc w miarę moich możliwości. Za właścicieli Weny i Fleta nie będę się wypowiadać ale podeślę im link to tego wątku.

Tu pytanie do Pana Wojciecha- jak organizacja takiego konkursu wygląda od strony formalnej?
Stara Grobla
 
Posty: 84
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 12:02

Re: V Memoriał przeszedł do historii

Postprzez Wojciech Galwas » 19 lut 2014, o 18:04

Od strony formalnej organizatorem konkursu jest Polski Związek Łowiecki, a konkretnie Zarząd Okręgowy, który może również zlecić organizację konkursu kołu łowieckiemu.
Jeżeli chodzi konkretnie o ocenę pracy posokowca w naturalnym łowisku, to najlepiej organizować je w trakcie dwu, trzydniowego polowania zbiorowego.
Zorganizować 2-4 posokowce, zaprosić 2 sędziów. W pierszy dzień polowania zanaczyć zestrzały do ewentualnych postrzałków, na dzień następny je dochodzić razem z sędziami.
Jeżeli praca zakończy się sukcesem i spełnia regulaminowe kryteria, to można posokowcowi przyznać dyplom. Ot i tyle!
Avatar użytkownika
Wojciech Galwas
 
Posty: 173
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 10:14

Re: V Memoriał przeszedł do historii

Postprzez Grzegorz Lewczuk » 19 lut 2014, o 18:19

Cieszę się, że jest zainteresowanie i są chętni do pracy!
Z krótkiego info. Pana Wojciecha wynika, że temat nie jest bardzo skomplikowany - zapewne bardziej w teorii jak w praktyce. Problem będzie leżał w tym aby wszystko zgrać, dograć i właściwie poukładać, iiiiii żeby na końcu nie okazało się, że zostało 2 chętnych......

Z mojej strony (o ile zgłosi się kilka konkretnych osób zainteresowanych finalizacją tematu) mogę złożyć deklarację w zakresie dogrania i poukładania szczegółów dot. polowań, uzgodnienia formalności z ZO w Opolu oraz pomocy myśliwych z polujących kół i osób nadzorujących OHZ. W zakresie dot. "pozyskania" sędziów zwrócimy sie do Pana Wojciecha - oczywiście uzgodnimy wszystkie zasady dot. ich przyjazdu, zakwaterowania itp. Poprosimy również aby Klub Posokowca patronował nad tym małym przedsięwzięciem. Mam już dobre miejsce, dobrą bazę (podobną do Cieplikowa) i jestem przekonany, że możemy to zorganizować w taki sposób aby kilka psów spróbowało zdobyć dyplom, czy jak niektórzy piszą egzamin dojrzałości.

Analizując temat wstępnie i na razie teoretycznie kolejność naszych prac jest następująca:

1. ZO PZŁ w Opolu załatwienie formalności na przyszły sezon.
2. Dogranie terminu z 2-3 a może 4 kołami i OHZ w okolicy aby w jeden weekend odbywały się przynajmniej z 4 a może i 5 polowań zbiorowych.
3. Dogranie szczegółów z Zarządami Kół i/lub prowadzącymi polowanie na tych terenach w tych dniach + Adm. OHZ
4. Dogranie osób i wytypowanie z naszej strony minimum 2 ludzi, którzy np. w sobotę będą odpowiedzialni za zbieranie informacji z opolowywanych terenów + objazd zestrzałów i ich właściwe oznaczenie.
5. Ustaleni i wcześniej zgrani uczestnicy zjeżdżają się na miejsce w niedzielę rano.
6. Psy pracują na zestrzałach całą niedzielę + zbieramy informację o zestrzałach niedzielnych - jeśli nie uda się zdobyć psom dyplomów lub będzie duża ilość postrzałków a sędziowie i uczestnicy będą zainteresowani, możemy temat kontynuować w poniedziałek (w zależności ilu będzie chetnych i jakie będą postrzałki z soboty).

Z mojej strony rzucam konkretną propozycję - dużą część w/w prac mogę obsłużyć i załatwić osobiście. Oczywiście opisaną propozycję poddaję pod "forumową" dyskusję. W opisanych punktach biorę jednak pod uwagę już Wasze info. dot. np. kosztów (proponowany układ mocno je ograniczy). Oczywiście wolałbym aby zrobić z tego imprezę 2-3 dniową i np. połączyć ją (w czasie oczekiwania na postrzałki i powrót poszczególnych psów z jakimś szkoleniem dla młodych psiaków - włóczki, sztuczne tropy itd.). Zróbmy z tego fajną imprezę, zaprośmy ludzi których interesuje ten temat. Niech taka impreza zachęca ludzi do zakupu kolejnych psów pod nadzorem Klubu i niech te psy mają się gdzie szkolić.

Może rzeczywiście wreszcie czas trochę odciążyć (nie mylić z odcięciem) naszych przewodników-przodowników z Zarządu Klubu. Ci ludzie się już napracowali i muszą mieć komu przekazać pałeczkę. Muszą być jednak obecni i wspierać nas radami i spostrzeżeniami na takiej, raczkującej imprezie. Myślę, że wskazane abyśmy zaczęli ciężar organizacji takich imprez przejmować na siebie.

Osobiście jestem gotów i chętnie się zaangażuję - zaznaczam jednak, że musi to być nasza wspólna praca a nie organizacja dla kogoś, kto przyjedzie na gotowe - czekam na Wasze uwagi, spostrzeżenia i info. zwrotne. Zobaczmy jakie jest faktycznie zainteresowanie i ile jest tak naprawdę osób którym bliżej od pisania do działania a nie na odwrót!
Grzegorz Lewczuk
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 17:56

Re: V Memoriał przeszedł do historii

Postprzez Stara Grobla » 19 lut 2014, o 18:20

Grzegorz brzmi to świetnie i trzymam kciuki, żeby się udało.
Podoba mi się pomysł połączenia tego ze szkoleniem- w końcu i tak sporą ilość czasu zajęło oczekiwanie na postrzałki. Trzeba to jednak bardzo dobrze zorganizować, żeby nie sprawdziła się zasada "nie chwytaj kilku srok za ogon".

W temacie organizowania poszukiwań postrzałków wiele do zaoferowania nie mam ale mogę zająć się organizacją i układaniem ścieżek oraz zredagowaniem prezentacji/ materiałów do wieczornych "wykładów" Pana Wojciecha :D :)
Stara Grobla
 
Posty: 84
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 12:02

Re: V Memoriał przeszedł do historii

Postprzez Marcin Kunikowski » 19 lut 2014, o 18:21

Podczas ostatniego Memoriału sporym problemem (o którym pisał Pan Wojciech) było słabe czytanie zestrzałów przez uczestników polowań a co za tym idzie wezwania do czystych pudeł. Można więc (jeśli organizatorzy polowań na to przystaną) wydelegować na te 3 czy 4 zbiorówki naszych ludzi (zgłaszam się na ochotnika), którzy będą na miejscu, analizować zestrzały. Jeśli by się to sprawdziło można byłoby pomyśleć o takiej formie kontroli zestrzałów na Memoriale.
Avatar użytkownika
Marcin Kunikowski
 
Posty: 103
Dołączył(a): 19 lut 2014, o 16:42

Poprzednia strona

Powrót do Wystawy i konkursy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron