Posokowcowa majówka w Beskidach

Dyskusje związane z wydarzeniami w życiu Klubu: spotkaniami, zebraniami, konkursami, wystawami itd.

Posokowcowa majówka w Beskidach

Postprzez airgialla » 20 lut 2014, o 15:05

W aktualnościach tuż przed świętami pojawiła się taka informacja
"Informujemy, że Walne Zgromadzenie członków Klubu Posokowca, połączone z Krajową Wystawą Posokowców oraz Międzynarodowym Konkursem pracy posokowców zamierzamy zorganizować w dniach 3-4 maja 2014 roku w Beskidach.

W imieniu Zarządu

Wojciech Galwas
Prezes "
W pierwszej chwili pomyślałam sobie, że to fajny pomysł, pojadę sobie wygodnie A4 do Katowic a dalej wygodnie 1 do Bielska Białej - dojazd o wiele lepszy niż do Piotrkowa...ale ....no właśnie i tu się pojawia ALE !!! (będę się czepiać !!!)
Dla wszystkich tych co na północy; pomorze Augustów,Podlasie, pomorze zachodnie Tuchola - to świat drogi i to do tego jeszcze nie najlepszej. Piotrków ma jednak tą przewagę nad Jeleśnią, że jest w środku Polski i wszyscy mamy miej więcej tyle samo do przejechania.
Termin - pierwszy majowy weekend; czy majówka posokowców wygra z długim świątecznym weekendem majowym oto jest pytanie tym bardziej, że jest to też początek sezonu komunijnego. No i kwestia noclegów czy my dość spora grupa ludzi ( w roku 2013 podzielono nas na dwa ośrodki bo w jednym się nie zmieściliśmy) znajdziemy zakwaterowanie w majowy weekend w uczęszczanym turystycznie Beskidzie Żywieckim. Czy w pensjonatach nie zedrą z nas skóry i czy zachcą nas z psami ?.... ja wiem że Górale są świetnymi organizatorami ale jeśli wystawa krajowa ma mieć porównywalna frekwencje to musimy się gdzieś zakwaterować.
Szanowny zarządzie zrobiłam ten wpis aby każdy kto tu zajrzy mógł się w tej materii wypowiedzieć. Zebranie walne członków klubu odbywa się tylko raz w roku, to jest jedyna okazja aby się spotkać nie tylko na stopie towarzyskiej ale na stopie klubowej aby podjąć ważne decyzje dla życia klubu i dobrze byłoby aby każdy miał możliwość w takim spotkaniu uczestniczyć. Piotrków to sprawdzona baza noclegowa i miejsce w którym od lat się spotykamy jako klub zawsze w takim samym terminie. Myślę, że każdy klubowicz już na stałe sobie zarezerwował czerwcowy termin na takie wyjazdy.
Aśka
airgialla

Re: Posokowcowa majówka w Beskidach

Postprzez staniak ryszard » 20 lut 2014, o 15:06

Byłem dwa razy w Jeleśni, jeśli to tam ma być to powiem. Organizatorzy dadzą radę. Teren super na ścieżki dla bawarów, nocleg dla ok. 50 lub więcej osób i psów, organizator na pewno wziął to pod uwagę jak nie to na miejscu jest szkołaSmile
A tak na poważnie to tylko frekwencja musi być brana pod uwagę aby impreza była udana. Piotrków, jasne zlokalizowany w centrum duży plus.
Mam nadzieję, że Zarząd wypowie się w temacie terminu i miejsca, dlaczego tak a nie inaczej.
staniak ryszard

Postprzez Rudy » 20 lut 2014, o 15:06

Krajowa Posokowców Beskidy, Klubowa Posokowców w Opolu.
No kochane południe, czy to nie przesada ?
Dwie posokowców pod domem też bym chciała mieć....
Rudy

Postprzez wicherek » 22 lut 2014, o 16:02

Asiu masz rację nikt o nas nie pomyślał, z Pomorza to 600 km. No cóż nie będzie nam dane się spotkać na Posokowcowej Majówce :( a szkoda.
wicherek

Postprzez Wojciech Galwas » 26 lut 2014, o 00:01

Witam szanownych Klubowiczów po raz pierwszy na nowej odsłonie forum.
Podziękowania dla Łukasza za wkład pracy jaki wniósł w tworzenie strony i forum w nowym kształcie. Nie chodzi mi o szatę graficzną i inne detale, które to zawsze mogą ulec zmianie, ale o umiejscowienie strony na nowych nośnikach, serwerach i nie bardzo wiem na czym, bo to kwestie techniczne na których się zupełnie nie znam. Mam nadzieję że ta nowa formuła będzie hulać z prędkością Formuły I.

Temat dotyczy jednak spotkania klubowego w Beskidach.
Jak większość z Was pamięta spotkania klubowe od 2006 roku odbywały się w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego w Sulejowie czy Włodzimierzowie. Za tą lokalizacją przemawiało położenie Piotrkowa w centrum Polski, organizowany Międzynarodowy Konkurs Posokowców, niezła i tania baza noclegowa oparta o ośrodek doskonalenia kadr więziennictwa w Sulejowie, pomoc klubowiczów z rejonu Piotrkowa, Zb. Skrzeka, ś.p. J. Karaszewskiego, K. Rudzińskiego i innych. Jak pamiętacie w ostatnich latach, ze względu na reorganizację ośrodka w Sulejowie, porobiły się problemy z bazą noclegową czego przykładem może być pamiętne Dresso.
Jak większość z Was nie pamięta, wcześniejsze spotkania klubowe odbywałay się na północy Polski; Swornegacie, Tuchola, Borsk, Chojnice w bardzo różnych warunkach noclegowych. Ludzie przyjeżdżali z namiotami, przyczepami. Nikt nie narzekał, że daleko, że skromnie. Liczyło się spotkanie.
Jak większość z Was pamiąta, wystawy klubowe w ostatnich latach to patrząc wstecz; Sopot, Wiśniowa Góra, Sopot, Kraków, Bydgoszcz, Wałbrzych, Środa Śląska, Elbląg, Toruń, Wrocław, Grudziąc, Toruń, Bydgoszcz, Olsztyn, itd. Jak widzicie zdecydowana większość nie w centrum Polski i nikt nie narzekał że daleko.
W ubiegłym roku, po spotkaniu w Piotrkowie, grupa klubowiczów "beskidzkich" wystąpiła z propozycją organizacji spotkania klubowego w Beskidach. Argumentowali; "dostaliśmy zgodę na organizację Międzynarodowego konkursu, koła łowieckie są nam przychylne, tereny momy pikne (szczególnie dla posokowców zwanych górskimi), okowitę momy przednią, na zakąskę znajdzie się kwaśnica a i konsek miejsca tez znajdziemy. Tanią pryczę tyz znajdziemy dla wszystkich".
Pomyślałem - dlaczego nie! Jest grupa chętnych osób, którzy chcą coś zrobić dla Klubu ( a o to coraz trudniej). Jest okręg beskidzki znany z doskonałej organizacji konkursów. Tereny piękne, długi majowy weekend, ludzie mogą przyjechać na wypoczynek na kilka dni. Zakwaterowanie w bardzo dobrych warunkach, w cudownej okolicy. Cena na hasło POSOKOWIEC rewelacyjnie niska (dwukrotnie taniej niż w cenniku). A i na Słowację na wycieczkę rzut kamieniem.
Bywaliśmy nad morzem, na Kaszubach, na Warmii i Mazurach, na Dolnym Śląsku i w Sudetach. Byliście na wystawie pod Raciborzem, a więc też na dalekiej prowincji, dlaczego nie odwiedzić Beskidów?
Krótko mówiąc, skorzystajmy z zaproszenia górali, poznajmy ich region i to co dla nas przygotują. Dla jednych dalej niż Piotrków, dla innych bliżej. Myślę że nie problem w odległości ale w mentalności, w chęci spotkania się.
Jeżeli w następnych latach grupa klubowiczów ze Szczecina, Białegostoku, Zamościa czy Wałbrzycha zaproponuje organizację spotkania w ich rejonie, chętnie się na to zgodzę niezależnie od odległości. Jeżeli nie będzie chętnych powrócimy do gościnnego Piotrkowa.

W imieniu Zarządu Klubu i w imieniu "beskidzkich klubowiczów" ponawiam zaproszenie do udziału w posokowcowej majówce w Beskidach. Zgłaszajcie posokowce na konkurs, inaczej zorganizowany niż inne, zgłaszajcie posokowce na wystawę, sędziowaną przez doradców hodowlanych ze Słowacji, podyskutujmy na zebraniu klubowym, spotkajmy się na góralskiej biesiadzie, z piwem żywieckim, kawałkiem mięsiwa i kapelą góralską.
SERDECZNIE ZAPRASZAM !!!
Wojciech Galwas

Postprzez Mariola » 25 mar 2014, o 08:53

Takiemu zaproszeniu trudno odmówić.Stawiamy się naszą czwórką . Mam nadzieję że już nic nie przeszkodzi mi żeby do Was dołączyć ;) Darz Bór !
Mariola

Postprzez Wojciech Galwas » 25 mar 2014, o 09:53

I to jest prawidłowa obywatelska postawa!
Pozdrowienia Mariolo
:D
Wojciech Galwas

Postprzez Marcin Kunikowski » 25 mar 2014, o 10:31

My jedziemy całą familią. Do zobaczenia w Korbielowie.

Marcin
Marcin Kunikowski

Postprzez Stara Grobla » 26 mar 2014, o 07:16

Do zobaczenia!
Stara Grobla

Postprzez Mariola » 27 mar 2014, o 13:28

No to super ekipa nam się szykuje :) Do zobaczenia :)
Mariola

Następna strona

Powrót do Sprawy Klubowe