nowa odsłona strony klubowej

Dyskusje związane z wydarzeniami w życiu Klubu: spotkaniami, zebraniami, konkursami, wystawami itd.

nowa odsłona strony klubowej

Postprzez Łukasz Dzierżanowski » 20 lut 2014, o 14:44

W internetowym foyer powstaje nowa wersja naszej strony.
Bardzo proszę wszystkich, którzy posiadają zdjęcia (psów, prac, imprez itd.) w dobrej jakości o podesłanie ich do mnie na adres: lukasz@docentnatropie.com

Dzięki!
Ł
Łukasz Dzierżanowski

Re: nowa odsłona strony klubowej

Postprzez Łukasz Dzierżanowski » 20 lut 2014, o 14:59

Nie wiem, czy robić na nowej stronie galerię, jako taką - wydaje mi się, że lepiej będzie wyglądało, gdy zdjęcia (np. z wystaw, spotkań, konkursów itd.) będą się pojawiały wraz z tekstem jako artykuły w aktualnościach.

Chętnym do redagowania takich okazjonalnych tekstów udzielę oczywiście odpowiednich uprawnień - wtedy nie będzie to leżało jedynie na moich barkach (co oznacza, że po prostu nie będzie to leżało).

Komponowanie takiego tekstu na nowej stronie jest BARDZO łatwe i intuicyjne. W razie czego - oczywiście jako admin służę wsparciem.
Łukasz Dzierżanowski

Postprzez airgialla » 20 lut 2014, o 15:00

erknęłam na projekt strony i takie mam sugestie dotyczące spraw hodowlanych; moim zdaniem w jednej zakładce powinny znaleźć się wszystkie regulaminy dotyczące hodowli bądź jeśli na serwerze nie ma miejsca to osobny link do nich. Link suki hodowlane i reproduktory trzeba podzielić na rasy; bawar i hanek a dalej na zakładkę psy i suki; dla każdego psa i suki osobna karta hodowlana taka jak na stronie klubu czeskiego - to bardzo ułatwia hodowcom życie ( dane kontaktowe takie jakie sobie właściciel życzy i na jakie wyrazi zgodę). Wiem że to jest kupa pracy ale wystarczy zerknąć właśnie do Czechów zajęło to parę lat ale teraz jest tam baza pełna baza reproduktorów i suk hodowlanych. Czy zakładka dotycząca dostępnych miotów; czemu nie ale tą cześć musi prowadzić ktoś kto będzie miał bieżące informacje i będzie je stale aktualizował np. doradca hodowlany.
W zakładkę użytkowość warto wrzucić coś co ty Łukasz masz na swojej stronie - mapkę ze stacjami posokowców może wreszcie ktoś z tej wiedzy skorzysta ...a może nie ale przynajmniej nikt nie będzie zarzucał że nie wiadomo gdzie szukać pomocy.
Do pobrania; koniecznie regulaminy konkursów i prób pracy i jeszcze jedna rzecz; ważne żeby nareszcie znalazł się na stronie dokładny opis w jaki sposób zgłosić i gdzie gotowość odbycia próby głównej. Jasny opis tego jak do takiej próby się formalnie przygotować od strony papierologii ..... niby wszyscy wiedzą niby znają temat a jak przychodzi co do czego to jest zamieszanie. Może na wzór tego co stworzyły Maciek stworzyć gotowy wniosek dla przewodnika który w ten sposób zgłosi chęć przystąpienia do PG.
Dodatkowo w użytkowości zakładka do wykazu prób i konkursów pracy w danym roku kalendarzowym ....może zakładka do materiałów archiwalnych z takich konkursów.
Tyle tak na gorąco
airgialla

Postprzez staniak ryszard » 20 lut 2014, o 15:01

Witam
Ja natomiast nie wiem dlaczego powstaje nowa wersja strony, bo na tej wg mnie jest wszystko co trzeba, może się przyzwyczaiłem. Wystarczy ją tylko na bieżąco uzupełniać, chyba, że są inne względy lub potrzeby. Co do wykazu reproduktorów i suk jak dla mnie jest u nas o wiele lepiej niż na CZ, gdyż mam wszystko na jednej stronie i nie muszę klikać i czekać aż się otworzy strona po stronie kilkadziesiąt psów, a jak dojdę do ostatniego to już zapominam jaki był pierwszy bo wg alfabetu też to nie jest. Smile Więc jak dla mnie jeśli będzie nowa wersja to życzyłbym sobie taką jak jest teraz: prosta, przejrzysta i na temat ale za to na bieżąco uzupełniana za co Adminowi będę wdzięczny :)
staniak ryszard

Postprzez Łukasz Dzierżanowski » 20 lut 2014, o 15:01

Asiu - dzięki za wypowiedź! Sukcesywnie przenoszę wszystkie rzeczy ze starej strony na nową. Regulaminy oczywiście się pojawią, po prostu czekają na swoją kolej. Przenoszenie treści jest bardzo łatwe i idzie sprawnie. Problem za to jest z forum i to jak dotąd zajęło mi (bezowocnie) najwięcej czasu. Ciągle jeszcze nie wiem, jak sprawnie przenieść forum ze wszystkimi wątkami, użytkownikami i ich hasłami z php-fusion na phpbb3. Poświęciłem na to już kilka dni i ciągle nic...
Nie wiem, czy nie skończy się to ręcznym przenoszeniem, bo byłaby to okazja do posprzątania tego forum - mamy podział na wychowanie bgs i hs a tam różne treści - organizacyjne, techniczne itd...

Ryśku - nowa strona powstaje dlatego, że na tej jest spory bałagan, zwłaszcza w strukturze strony. Silnik, na którym bazuje jest przestarzały, żeby wrzucić jakąś nową wiadomość, sformatowaną w określony sposób jest duży problem. Druga rzecz to sam serwer - gdy podaję tzw. ważną wiadomość, powiadomienia o niej docierają do zainteresowanych po kilku dniach.

Z uzupełnianiem - bieżące uzupełnianie sprowadzało się do przekazywania wiadomości od zarządu. To mało, ale nie mam możliwości, żeby redagować stronę - na bieżąco zamieszczać interesujące informacje. Nowa strona stwarza nowe możliwości - jeśli pojawi się kilka osób zainteresowanych tym, by publikować np. relacje (tak jak ostatnio z ISHV, Hubertusa Spalskiego itd.) będą mogły te teksty w bardzo prosty sposób komponować wraz ze zdjęciami (oczywiście w przypadku technicznych wątpliwości będę oczywiście pomagał). To da szansę, by na stronie działo się więcej i było ciekawiej.

Nowa wersja już jest.
Wszyscy się chyba przyzwyczailiśmy do układu tej strony - nowa ma być podobna, ale posprzątana. Tu jeśli się dobrze przyjrzeć jest bałagan: np. relacje z memoriałów są w aktualnościach, rozmaitościach i na forum :roll:
Łukasz Dzierżanowski

Postprzez adam palinski » 20 lut 2014, o 15:02

Asia podnosi temat cytat;

i jeszcze jedna rzecz; ważne żeby nareszcie znalazł się na stronie dokładny opis w jaki sposób zgłosić i gdzie gotowość odbycia próby głównej. Jasny opis tego jak do takiej próby się formalnie przygotować od strony papierologii ..... niby wszyscy wiedzą niby znają temat a jak przychodzi co do czego to jest zamieszanie.

To ja kolejny raz upierdliwie nie od strony papirusologicznej a z życia wzięty . Próba główna - kolejny raz wyartykułuję - to stek bzdetów opartych na chorych wizjach - sprowadzających się do naczelnych jasełkowych tematów ; ''czas ,odległość , gon lub nie , jest mięso to ok - brak to na drzewo'' .

Najznakomitsze wzorce kwitów nie zastąpią rozumnego ujęcia tematu ; '' próby głównej ''.
W telegraficznym opisie z dnia dzisiejszego .

Jako wstęp ;
Fakty.... z dnia wczorajszego ; polowanie zbiorowe ; pada 42 strzały w jednym pędzeniu - z miotu podjęto 10 dzików . Zgłoszono dwa postrzały praca na dziś bo wczoraj zmierzcha .
Całom noc leje; jeszcze świtem siąpi koło 12 00 lekko się przejaśnia ; ruszmy - ponad 24 godzin po postrzale . Na zestrzale sporo jasnej farby na pierwszym rowie kostki ewidentnie piszczelowe .

Po 2800 m wkraczamy na sąsiedni obwód trwa polowanie zbiorowe słyszymy już z oddali grające psy . Na dukcie kawalkada samochodów ; dopiero tu się przemieścili z odległego zakątka - przed chwila rozpoczęli pędzenie .

Nie wlezę ;. im w miot - podkładacz przy psach dostrzeli-wuje postrzałka z ubitym przednim biegiem . Nikt nie strzelał ewidentnie nasz którego dochodziliśmy .

Wracamy na kolejny zestrzał znikoma farba - mało tego - na samym zestrzale odrobiny - kawałeczków błony im dalej tym więcej po 820 m odkrywam że dzik zgubił całe kawałki jelit farby zero deszcz zrobił swoje . Dokładnie z nawigacji 1120 m Gustaw wjeżdża na patrochy .

Nie pominę komentarza że na wczorajszej zbiorówce inny myśliwy dostrzelił gasnącego dzika i się nie przyznał. Gustaw ; jedynie - wskazał nieuczciwość gdyż wiadomym jest kto na tym stanowisku strzelał.

Asiu ...
W moim odczuciu mój posokowiec zasłużył dziś na dwa dyplomy ;.......Wspomnę że i w kolejnym moim odczuciu o kant d.... rozbić bezmyślne brzmienie regulaminów nawet gdy będą oprawione w super papieroplastykę .

Wypada zaistnieć bo temat wiodący to strona .
Osobiście na tej nowej stronie mi brak ...

''Kolorowych jarmarków, blaszanych zegarków
Pierzastych kogucików, baloników na druciku
Motyli drewnianych, koników bujanych
Cukrowej waty i z piernika chaty ''

Wieje chłodem i ascezą komputerową myślę że lanszafty z oprawą graficzną urodzą się w głowach docenta z doktorem na otoku.
Cool

Zapewne mam wypatrzony gust ale podoba mi się nowa strona naczalstwa PZŁ ;
Lanszafty i komunikacja na stronie tytułowej mnie odpowiada.
Nawet podkład muzyczny wprowadza w tematykę łowiecką
adam palinski

Postprzez Łukasz Dzierżanowski » 20 lut 2014, o 15:03

Adamie, nie czas na dyskusję o sensowności próby głównej.
Gratuluję pracy Gustawa!

Na lanszafty nie licz Smile
Lubię minimalizm i przejrzystość.

Ale przyjdzie oczywiście czas na dopieszczenie detali graficznych.
Mnie dużo bardziej podoba się http://www.verein-hirschmann.de/home.html.
Łukasz Dzierżanowski

Postprzez airgialla » 20 lut 2014, o 15:04

Po tylu latach z otokiem w reku ośmielę się napisać że regulaminy i konkursów i próby głównej mamy o kant d..... rozbić. Moja Dzidka po dewizókach u nas i sąsiadów tak jak twój Gutek na nie jeden dyplom I st zasłużyła i co z tego jak nie było komu tej pracy ocenić........ a bez tejże próby i Ona i Twój Gustaw nadal są wedle regulaminu posokowcami z niepotwierdzona użytkowością co skutkuje tym przynajmniej w moim przypadku, że dzieciak Dzidkowy gdyby miał pojechać do Czech to pieczęci na rodowodzie nie dostanie.......ale nie o tym miało być. Miało być o stronie, która powstaje czy admin ma spełniać nasze estetyczne upodobania czy też korzystając z prawa do tworzenia podążać za swoim gustem. Dla mnie liczy się użytkowy walor tej strony to znaczy, że otwieram ją i mam tu wszystko czego potrzebuję a strona jest zbudowana tak, że każdy nawet informatycznie niezbyt zorientowany intuicyjnie po stronie może sprawnie się poruszać. Dla mnie bliska ideałowi, tego czego ja oczekuję jest strona Czeskiego klubu....w tym roku nieco odświeżono jej szatę i dla mnie jest to OK.
airgialla

Postprzez Waldek A. » 22 lut 2014, o 08:54

Witam,

Łukasz gratuluje bardzo dobrej roboty wykonanej odnośnie nowej odsłony strony. Dla mnie bomba !!
DB
W.A.
Waldek A.

Postprzez airgialla » 19 wrz 2014, o 16:50

Strona istnieje ale niestety NIE ŻYJE czy ktoś oprócz Adama, Łukasza Prezesa i mnie tu zagląda ? Halo jest tu ktoś .....naprawdę nie ma o czym pisać ?! nie ma o czym dyskutować ?!
airgialla

Powrót do Sprawy Klubowe