Hubertus Spalski 2013

Dyskusje związane z wydarzeniami w życiu Klubu: spotkaniami, zebraniami, konkursami, wystawami itd.

Hubertus Spalski 2013

Postprzez Marcin Kunikowski » 20 lut 2014, o 14:21

Podczas tegorocznego Hubertusa Spalskiego (19-X-2013), nasz Klub będzie zabezpieczał poszukiwania postrzałków. W związku z tym proszę o kontakt osoby posiadające psy sprawdzone w pracy na naturalnym tropie rannej zwierzyny i chcące wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

W łowach uczestniczyć będzie ponad trzystu myśliwych z całej Polski, polować będą w szesnastu grupach, z czego dwanaście grup na zwierzynę grubą. Ze względu na ograniczenia czasowe, nie będzie możliwe zastosowanie formuły obowiązującej podczas Memoriału ks. Gierszewskiego tzn. takiej gdzie ekipy poszukujące czekają w "bazie" na wezwania . Przewodnicy po zbiórce (na której zostaniemy zaprezentowani wraz z naszymi psami), zostaną przydzieleni do poszczególnych grup i wraz z nimi udadzą się na miejsce polowania.

Poniżej program dnia "myśliwskiego"

http://www.hubertusspalski.pl/index.php?page=program

Jedną z imprez towarzyszących będzie Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich, mamy możliwość zagospodarowania tam jednego namiotu, który mógłby posłużyć za "punkt informacyjno - promocyjny" naszego Klubu. Jeśli ktoś z koleżeństwa miałby ochotę zaszczycić swoją obecnością tenże namiot proszę o takową informację. Niestety ewentualni chętni, z przyczyn technicznych nie będą mogli wziąć udziału w poszukiwaniach postrzałków.

Proszę o kierowanie zgłoszeń (oraz ewentualnych uwag) na e-mail, kunikowski@op.pl w zgłoszeniu zaznaczcie czy jesteście zainteresowani pracą z psem, czy pracą informacyjną, czy posiadacie do dyspozycji samochód terenowy i broń.

Darz Bór
Marcin Kunikowski
Marcin Kunikowski

Re: Hubertus Spalski 2013

Postprzez Stara Grobla » 20 lut 2014, o 14:22

Marcinie! Jeszcze raz dziękuję i gratuluję świetnej inicjatywy!

W Hubertusie Spalskim wzięło udział 9 psów będących w rękach członków Klubu Posokowca. Już sama obecność profesjonalnych ekip poszukujących postrzałków zrobiła wrażenie na myśliwych polujących w poszczególnych grupach. Była okazja przemycić trochę informacji o rasie, Klubie i przede wszystkim o pracy naszych bawarów.

Z tego co wiem (brakuje informacji od dwóch przewodników) tylko dwa psy miały okazję popracować: Docent podniósł dzika, a Baca dwa byki. Pozostałe psy sprawdzały zestrzały ale były to same pudła. W naszej grupie na pokocie leżał tylko jeden lis Smile

Prace były łatwe i przyjemne ale "marketingowo" bardzo wartościowe.

Jak zwykle na koniec kropla goryczy. Nasze forum - mogę napisać. Bacek za znalezienie byka nie dostał nawet gratulacji od strzelca, nie mówiąc o złomie. Pomijam fakt, że z tego co mi wiadomo dzięki temu bykowi wyłonił nam się król polowania.

Pozdrawiam i proszę zameldujcie się, że dojechaliście szczęśliwie do domów!
Stara Grobla

Postprzez Marcin Kunikowski » 20 lut 2014, o 14:22

Dziękuję:

Ewie i Arkowi z TOŚKĄ I RIKĄ
Marioli z BACĄ i GAZDĄ
Łukaszowi z DOCENTEM
Krzyśkowi z BACO

za ich zaangażowanie w promocję pracujących posokowców.

Do tego co pisze Ewa dodam 2 byki odnalezione przez Krzyśka Wylezińskiego. Z rozmowy z Hubertem dowiedziałem się że ekipa programu Darz Bór kręciła wywiad z Krzysztofem po zakończonych poszukiwaniach, być może doczekamy się więc w reportażu z Hubertusa wzmianki o pracy posokowców.

Na pokocie w sumie leżało 15 sztuk zwierzyny grubej, 6 jeleni (w tym 4 byki), 7 dzików i 2 sarny. Tak więc dzięki pracy naszych psów wzbogaciliśmy pokot o 50%. Co więcej wszystkie upolowane byki zostały odszukane przez nasze psy.Szkoda, tylko że nie udało się tej informacji przekazać podczas pokotu.

W zgodnej opinii wszystkich biorących udział w Hubertusie Spalskim jest kilka rzeczy które należałoby poprawić, ale sama impreza ma w sobie potencjał wart wykorzystania w przyszlości.
Marcin Kunikowski

Postprzez Łukasz Dzierżanowski » 20 lut 2014, o 14:22

To było bardzo przyjemne spotkanie. Dzięki, Marcinie, za zaangażowanie i wszystkim (Marioli, Ewie, Arkowi i Krzyśkowi) za towarzystwo!

Miałem przyjemność zapolować w WKŁ Dublet z Tomaszowa - panowie zaangażowali się w organizację zbiorówki, poprowadzili 4 dobre pędzenia. U nas na rozkładzie były 4 dziki i lis.

Myślę, że robota była zrobiona w kołach - jasne, że pan spiker nie wspomniał o naszych burkach i o tym, że przyczyniły się do pokotu, ale oprócz wiadomości "posokowce odnalazły postrzałki", przede wszystkim było działanie w terenie. Wielu myśliwych po raz pierwszy miało okazję zobaczyć otok, obrożę tropową i psa, który nie lata po lesie bez sensu.

Docent wykonał "spektakularną pracę" i na gorąco odnalazł dzika strzelonego na komorę po 150m ścieżki w potoku farby. Robota trochę trudniejsza od leżenia, ale myśliwi, którzy ją widzieli, byli bardzo zadowoleni. Mogli pójść w koronie, przypatrzeć się itd. I choć sami, bez naszej pomocy, znaleźliby tego dzika w przeciągu kilku minut, wychwalali zalety psa i chcieli go koniecznie ode mnie przejąć (proponowali nawet wymianę na traktor Wink)

Myślę, że warto pojawić się w Spale za rok i dopilnować, żeby kilka szczegółów było nieco lepiej dopracowanych.
Łukasz Dzierżanowski

Postprzez Mariola » 20 lut 2014, o 14:25

Dziękuję jeszcze raz całej ekipie za sympatyczne spotkanie :)
Szczególne należą się dla Marcina że przydzielił nas do koła Niebieskie Źródła :)
Wszyscy już prawie wszystko napisali ;) Ja dodam tylko jedno swoje spostrzeżenie. Mianowicie zachowanie myśliwych na zestrzale. Schodzenie ze stanowiska, samodzielne szukanie postrzałka ale po moich uwagach i prowadzącego kolejny zestrzał zaznaczony był czerwoną taśmą ( które wręczyłam przed polowaniem )i czekanie myśliwego na psa przy zestrzale . Szkoda tylko że po odnalezieniu sztuki nikt nie powiedział dziękuję. Ale i tak miałam dużą satysfakcję .Diana która z nami polowała zainteresowała się rasą i ma zamiar w przyszłości zakupić i ułożyć posokowca.Łowisko obfituje w płową i czarną zwierzynę. Wielkie podziękowanie dla mojego opiekuna.Czyta nasze forum i będzie wiedział że to dla niego :) Cel po części osiągnięty ;)
Do organizatorów- w przyszłości (mam nadzieję )w sobotę będzie polowanie a w niedzielę wystawa psów myśliwskich ;)
Darz Bór!
Mariola

Postprzez Stara Grobla » 20 lut 2014, o 14:26

Dla spragnionych zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Marcin będziesz na Memoriale? Przywiozłabym płytkę ze zdjęciami.
Stara Grobla

Postprzez Łukasz Dzierżanowski » 20 lut 2014, o 14:27

Ja przed chwilą też wrzuciłem kilka na blog Docenta: http://docentnatropie.com/?p=968
Łukasz Dzierżanowski

Postprzez Wojciech Galwas » 20 lut 2014, o 14:27

Doskonała inicjatywa z którą wyszedł Marcin. Wspaniała promocja rasy i jej użytkowości wśród myśliwych z różnych stron Polski. Jak sami zauważyliście znajomość rasy, jej cech, charakteru pracy stanowi dla większości myśliwych ciekawostkę z którą nie mieli w swoich łowiskach do czynienia. W dalszym ciągu dominuje nieumiejętność zachowania się myśliwego po oddaniu strzału, zaznaczenia zestrzału, nie zadeptywania śladów. Dużo pracy przed nami!!! Dalej traktuje się przewodnika tropowca jak murzyna (sorry - tak nie wolno, powinno być "mieszkańca Afryki" czy Afroamerykanina), murzyn zrobił swoje - murzyn może odejść. Szkoda że organizatorzy hubertusa ze strony Klubu Posokowca, byli w tym czasie zajęci wystawą psów myśliwskich i nie mogli dopilnować odpowiednio promocji rasy i klubu. Nauka na przyszłość. Dziękuję Wam za doskonałą robotę. Ci, którzy pracowali, pokazali na czym polega jego praca, nawet na łatwych postrzałkach. Ci, którzy nie mieli możliwości pracy, dzielili się wiedzą o posokowcach o ich pracy, o klubie.
Podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w tej imprezie i szczególne podziękowania dla Marcina, za inicjatywę i organizację. Dobra robota!!!
Wojciech Galwas

Powrót do Sprawy Klubowe