Strona 1 z 1

Ocena pracy posokowców-Bory Stobrawskie 2016r.

PostNapisane: 6 lis 2016, o 21:56
przez Maciej Kopeć
W dniach 3-6 XI 2016r odbyła się na terenie Borów Stobrawskich ocena pracy posokowców w naturalnym łowisku. Oceny dokonywało 4 sędziów kynologicznych i 5 asystentów przy pomocy przewodników "wolontariuszy" w terenie. "Ekipy poszukiwawcze" w ciągu 4 dni ruszały ponad 20 razy do pracy na naturalnym tropie. Podniesiono 5 jeleni łań i 2 dziki. Z siedmiu zgłoszonych przewodników z posokowcami:
- 4 uzyskało dyplomy po pozytywnie zakończonych poszukiwaniach,
- 1 pozytywnie ukończona praca nie spełniła kryteriów na dyplom,
- 1 posokowiec pracował bez sukcesu,
- 1 nie dojechał w ostatniej chwili (cięty przez odyńca i cerowany).
To tak na gorąco i na szybko!
W imieniu Zarządu Klubu Posokowca dziękuję wszystkim, dzięki którym udało się zorganizować i sprawnie przeprowadzić imprezę, a szczególnie Przewodniczącemu Komisji Kynologicznej ORŁ w Opolu Wieśkowi Cholewie, za dopilnowanie wszelkich spraw formalnych, kwaterunkowych i finansowych.
Darz Bór

Re: Ocena pracy posokowców-Bory Stobrawskie 2016r.

PostNapisane: 7 lis 2016, o 09:47
przez Marcin Kunikowski
Brawo, gratulacje dla organizatorów i uczestników.

Re: Ocena pracy posokowców-Bory Stobrawskie 2016r.

PostNapisane: 7 lis 2016, o 22:52
przez Wojciech Galwas
Gratuluję sprawnie zorganizowanej oceny pracy w łowisku. Jak widać postrzałki po większości polowań się zdarzają, pozostaje tylko kwestia odpowiednio przygotowania przepływu informacji o nich. Dodać należy że przewodnicy posokowców przyjechali z odległych krańców Polski (m.inn. Kołobrzeg, Szczecin, Wałbrzych) po to żeby poddać ocenie sędziów pracę swoją i swoich posokowców. Chcieć to móc!