Konkursowa użytkowość ?.

Dyskusje związane z wydarzeniami w życiu Klubu: spotkaniami, zebraniami, konkursami, wystawami itd.

Konkursowa użytkowość ?.

Postprzez adam palinski » 4 mar 2016, o 11:42

http://www.vomkitzermann.com.pl/plugins ... Polsce.pdf

Na zielonym wybiegu '' bydełka łowieckiego '' pojawił się link do pracy magisterskiej .
Ja przebrnąłem przez ''całość pracy '' - zachęcam do zapoznania się z wnioskami końcowymi strona 68 .
Ileż podobnych postulatów / wniosków zgłosił już Klub Posokowca choć nie były to prace magisterskie '' a i tak nadal ćma i białe myszy '' .
adam palinski

Re: Konkursowa użytkowość ?.

Postprzez Wojciech Galwas » 4 mar 2016, o 12:25

Adamie
Też przebrnąłem przez całość pracy. Jak widać autor skoncentrował się na konkursach norowania, a dosyć pobieżnie potraktował regulamin konkursu dzikarzy. Widać że bliższe jest jego pasji norowanie, niż polowanie z jamolem na kabanki (indywidualnie czy zbiorowo).
Zdziwiła mnie jednak konkluzja końcowa:
"7. Same zmiany regulaminów nie przyniosą, aż takich szybkich skutków jakie może poczynić Klub Jamnika w Polsce. Wprowadzając surowe i sztywne wytyczne dla rodowodowych jamników w naszym kraju, jest w stanie zdziałać naprawdę wiele. Jednak do tego potrzeba przede wszystkim ludzi rozumiejących zaistniały problem i
wiedzących jak i w którym kierunku podążać, aby o polskich jamnikach było głośno w Europie".

Czyżby to nieznajomość przez Pana mgr in spe usytuowania i uprawnień klubów rasy w kynologii polskiej? Co prawda Klub Jamnika jako klub z wybieralnymi władzami jak i jako Komisja ZG ZKwP, to jedno i to samo, i teoretycznie powinien móc więcej, to (jak widać z ich strony internetowej) w dziedzinie użytkowości robią, delikatnie mówiąc, niewiele. W planie pracy na rok 2015 wyczytałem, że w dziedzinie użytkowości; "Pani Anna Jedlińska zgłosiła chęć przygotowania krótkiej informacji, która pomoże chętnym do zgłoszenia psów na konkursy pracy psów myśliwskich w zrozumieniu idei konkursów i przebrnięciu przez formalności".

Tak więc w dalszym ciągu, w dziedzinie rozwoju kynologii łowieckiej CIEMNOŚĆ WIDZĘ, CIEMNOŚĆ i nawet tych białych myszek nie dostrzegam!
Wojciech Galwas

Powrót do Sprawy Klubowe