ISHV

Dyskusje związane z wydarzeniami w życiu Klubu: spotkaniami, zebraniami, konkursami, wystawami itd.

Re: ISHV

Postprzez airgialla » 25 paź 2015, o 18:18

Panie Wojtku z całym szacunkiem dla ŚP Księdza Gierszewskiego zamieścił Pan tłumaczenie nieaktualnego statutu ISHV i nieaktualne załączniki z wykazem klubów.
Nowy statut mówi;
§ 11 wejście w życie
Niniejszy statut zastępuje statut z dnia 17.10.1997 i wchodzi w życie z dniem 01.01.2012
A co do informacji
"Do niniejszego statutu który wszedł w życie 1 stycznia 2012 roku są jeszcze załączniki których nie otrzymałam.....jak je otrzymam to wrzucę tłumaczenie. Rozmawiałam o tych załącznikach z aktywistą mojej oblasty i z przewodniczącym czeskiego klubu stąd wiem że na spotkaniach w 2013 na Węgrzech i w 2014 w Słowenii ISHV nałożyło na kluby następujące zapisy dotyczące hodowli;
zakaz kojarzenia psów reproduktorów klubowych z nieklubowymi sukami
Zakaz krycia klubowych suk nieklubowymi reproduktorami
zakaz sprzedaży szczeniąt poza klub
konieczność uzyskania zgody na eksport szczeniąt od doradcy hodowlanego również na te szczenięta które są eksportowane do krajów nie zrzeszonych w ISHV.
Są jeszcze zapisy określające ilość kryć jednym reproduktorem i określające ilość miotów jakie można uzyskać od jednej suki hodowlanej." Powołuje się na źródło jakim są osoby z klubu czeskiego nie widzę powodów,dla których miałabym być wprowadzana w błąd przez dwie osoby z obiema rozmawiałam w odstępie tygodnia czasu i obaj panowie powtórzyli tą samą informację. Infro z maila
"---------- Původní zpráva ----------
INFO: Zasíláme Vám pro jednání v oblastech kopii soudního překladu v současnosti platných stanov ISHV z roku 2012 (tato oficiální verze stanov ISHV nezahrnuje dodatky schválené v roce 2013 v Maďarsku a v roce 2014 ve Slovinsku). "
Skoro w roku 2013 i 2014 uchwalono jakieś uchwały to czemu członkowie polskiego klubu do tej pory nie zostali o tych uchwałach poinformowani przez Zarząd
airgialla

Postprzez Wojciech Galwas » 26 paź 2015, o 14:12

Joasiu
Toż przecież w ostatnim poście napisałem: Poniżej wklejam Statut ISHV w jego pierwotnej wersji w tłumaczeniu Benedykta Gierszewskiego.
Przykro mi ale nie mam obecnie czasu na skanowanie dokumentów. Mam wiele innych rzeczy do roboty niż ślęczenie nad komputerem. Leżę złożony grypą więc mam czas na zajrzenie na forum i wymianę zdań z Tobą.
W dalszym ciągu utrzymuję, że ISHV nie nałożył na kluby członkowskie zasad hodowlanych o których piszesz. Jeżeli masz takie dokumenty to opublikuj je w oryginale a nie w tłumaczeniu z niemieckiego na czeski, a z czeskiego na polski.
Wojciech Galwas

Postprzez airgialla » 26 paź 2015, o 18:26

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia .....tak jak wspomniałam wrzucę załączniki, poprosiłam o nie kolegów z czeskiego klubu. Nie wiem co ma Pan przeciwko tłumaczeniu z czeskiego doprawdy wiele dokumentów tak jest tłumaczone no chyba że brak Panu wiary w moją znajomość języka czeskiego, fakt nie mam na to papierku ale przecież nie ja jedyna. Służę przekładem czeskim aktualnego statutu ISHV w formacie PDF.
airgialla

Postprzez airgialla » 5 lis 2015, o 00:26

Ruszyła oficjalna strona ISHV
http://www.ishv.info/
Zachęcam do lektury jest na stronie wykaz klubów członkowskich;

Klub für Bayerische Gebirgsschweißhunde 1912 e.V. (KBGS)

Verein Hirschmann, VH

Österreichischer Schweißhundeverein (ÖSHV)

Ungarischer Schweißhundeverein (USHV)

Schweizerische Schweißhund Club (SSC)

Club Francaise du Chien de Rouge du Hanovre et de Baviere (CFCRHB)

Ceskomoravski Klub Chovatelu Barvaru Pri Cmmi (CMKCHB)

Klub chovatelov farbiarov pri Slovanskom polovinikom zváze (KCHF)

Klub Posokowca przy Zwaizek Kynologiczny w Polsce (KPZKP)

Oraz krajów stowarzyszonych które członkostwa nie posiadają ;

Schweden (SVSHK)

Norwegen (NSHK)

Slowenien (KVSVKB)

Belgien (BCBGS)

Italien (SCI)

United Kingdom (UKSHA)

Fotki wyświetlające się w czołówce strony są zaś z ostatniej czeskiej souteży O Moravsky Pohar autorstwa Michala Ruzicky
Miłej lektury
airgialla

Postprzez Łukasz Dzierżanowski » 3 lut 2016, o 14:49

Na stronie pojawiła się nowa zakładka, z informacjami dotyczącymi ISHV: http://klubposokowca.org.pl/?page_id=1070
Łukasz Dzierżanowski

Postprzez Maciej Kopeć » 5 lut 2016, o 00:18

Dobra robota. Dzięki. Teraz szukamy chętnego żeby to wszystko przetłumaczył:)
Maciej Kopeć

Postprzez Ula Kempińska » 5 lut 2016, o 11:28

Ja się zajmę tłumaczeniem :-) Poproszę tylko o kontakt do osoby/osób, które również władają językiem niemieckim na tyle, aby czasem móc skonsultować poprawność terminologiczną.
Ula Kempińska

Postprzez Wojciech Galwas » 13 lut 2016, o 12:34

Ula, jak nie ma chętnych to pisz do mnie na priv. Niemieckiego nie znam ale o poprawności terminologicznej jakieś pojęcie mam.
Wojciech Galwas

Postprzez Maciej Kopeć » 14 lut 2016, o 23:45

Jesteśmy w kontakcie telefonicznym z kol. Ulą. Krzysiek Jaszczuk też zgłosił chęć pomocy jako konsultant.
Maciej Kopeć

Postprzez Ula Kempińska » 16 lut 2016, o 09:59

Dzień dobry, dziękuję Panie Wojciechu.
Kol. Maciej przesłał mi namiary na kol. Krzyśka Jaszczuka celem ew. konsultacji.
Kończę powoli statut; mam kilka pojęć wymagających doprecyzowania dla zachowania czystości tłumaczenia ale prześlę ze zbiorczo pod koniec pracy na tym dokumentem.
Pozdrawiam Wszystkich.
Ula Kempińska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy Klubowe