polski klub ISHV ...... o co komon

Dyskusje związane z wydarzeniami w życiu Klubu: spotkaniami, zebraniami, konkursami, wystawami itd.

polski klub ISHV ...... o co komon

Postprzez airgialla » 15 sty 2015, o 22:55

Zadawaliście sobie kiedyś pytanie czym jest ISHV ? Zanim złożyłam deklaracje w Polskim klubie byłam już członkinią klubu w Czechach a tam na kursie Jelenář vůdce barváře przedstawiono mi ideę klubu jako swoistej unii gdzie poszczególni członkowie prowadzą hodowlę, szkolenie i pracę z posokowcem na zasadach wyznaczanych przez międzynarodowy klub ISHV w skład którego wchodzi i nasz klub. Dla mnie logiczne było że choć regulaminy klubów i struktury mamy inne to łączy nas wspólny mianownik, którym jest posokowiec i jego użytkowość. Nie jest rzeczą łatwą sprostać wymogom ISHV wie to każdy kto wkroczył na ta drogę, Mnie się też zdarzyło wkroczyć na tą trudną drogę i zmagać się wieloma przeciwnościami ale zawsze byłam przekonana, że tak jak ja dbam o klub i wyjeżdżając na liczne imprezy starałam się tam najgodniej reprezentować rodzimy klub ….tak klub również powinien reprezentować moje interesy jako hodowcy i wspierać mnie w mojej pracy. Ale po tym co się wydarzyło na linii hodowca a zarząd klubu mam poważne wątpliwości co do sensu bycia hodowca w tym klubie. Na każdym walnym jak mantra powtarzane jest „najważniejsza jest użytkowość, do hodowli muszą trafić suki i psy sprawdzone w łowisku, starajcie się wykonywać próby główne…..i tak dalej…….”
Otóż ja się postarałam zresztą nie po raz pierwszy i jedna z moich suk wykonała pracę na naturalnym postrzałku w łowisku uzyskując dyplom III ST, ocena ta miała miejsce w Czechach i zgodnie z regulaminem czeskiej próby głównej czyli INDIVIDUÁLNÍ ZKOUŠKY BARVÁŘŮ (IHb) . Suka otrzymała dyplom z pracy na naturalnym postrzałku w łowisku według mnie spełniła wymogi dla opatrzenia jej rodowodu czerwoną pieczątką ISHV pieczęcią użytkowości……ale okazało się inaczej. Po wysłaniu dokumentów do wice do spr. Użytkowych i do wice do spraw hodowlanych otrzymałam odpowiedz;
„Witam
Rozmawiałem w tej sprawie z Wojtkiem Galwasem i Mackiem Kopciem , nie możliwości przybicia pieczęci ISHV.
Ponieważ: Wyciąg z regulaminu Klubu Posokowca:
2. Do uzyskania Pieczęci Użytkowości ISHV upoważnione są posokowce które posiadają:
1) uprawnienia hodowlane zgodnie z wymogami Regulaminu Hodowli Psów Rasowych
ZKwP,
2) badanie w kierunku dysplazji stawów biodrowych z wynikiem A lub B,
3) dyplom z Oceny Pracy Posokowca w Naturalnym Łowisku zwanej Poszukiwaniem Postrzałka (PP),
4) szczenięta po rodzicach posiadających Pieczęć Użytkowości mają prawo do
jej zamieszczenia w swoich rodowodach w wypadku ich sprzedaży do klubów
członkowskich ISHV.
Na moje pytanie dla czego IHB wykonane w Czechach nie może być uznane przez polski klub ISHV prezes Wojtek mi odpowiedział, że z powodów różnic w regulaminie tejże próby. Parafrazując to; polski regulamin Oceny Pracy Posokowca w Naturalnym Łowisku osiągnął taką doskonałość, że tylko psy które tej próbie sprostają są godne czerwonej pieczęci ….dyplom uzyskany w Czechach, Niemczech, Szwajcarii, Słowacji pomimo że są to kluby ISHV przez nasz zarząd uznany nie będzie.
I już na koniec……..od wielu lat jestem członkiem w klubie czeskim i polskim. Za pracę w czeskim klubie otrzymałam złota stopę to bardzo ale bardzo dopinguje do pracy ……w polskim klubie za pracę i promowanie użytkowości właśnie dostałam po łapkach. ……. to tak na przyszłość i ku przestrodze; nie idźcie moją drogą a jak byście wpadł na taki pomysł to proponuję duży młotek i wybijcie to sobie z głowy. Oto przykład na to jak nasz zarząd klubu promuje pracę z posokowcami w łowisku
airgialla

Re: polski klub ISHV ...... o co komon

Postprzez Stara Grobla » 16 sty 2015, o 07:00

Pierwsza sprawa to gratulacje dla Dzidki!

Robisz kawał dobrej roboty i na pewno nikt nie chce tego potępiać jednak w świetle tego zapisu w regulaminie Zarząd faktycznie ma związane ręce. Pierwsze co przychodzi mi na myśl - na najbliższym Walnym wprowadźmy poprawkę tak by obok PP były odpowiadające tej próbie sprawdziany w innych krajach ISHV. Swoją drogą powinno to być ujednolicone w całym zrzeszeniu.

Czy czeski reproduktor/suka hodowlana po uzyskaniu w Polsce dyplomu PP dostanie hodowlankę w rodzimym kraju?

Swoją drogą Asiu natrafiasz na takie problemy bo chyba jako jedyny hodowca przecierasz takie trudne szlaki. Za to szacunek i brawa.

Pozdrawiam
Stara Grobla

Postprzez airgialla » 16 sty 2015, o 09:45

Ewa .......INDIVIDUÁLNÍ ZKOUŠKY BARVÁŘŮ zaliczyła BanShee
Na twoje pytanie o uznawanie prób głównych pomiędzy klubami napiszę tak; Harry ze Zavorniku czeski reproduktor wykonał IHB na Słowacji i na podstawie tej próby głównej w Czechach otrzymał kwalifikację hodowlaną. Przyjrzyjmy się bliżej zapisom w tym regulaminie;
2. Do uzyskania Pieczęci Użytkowości ISHV upoważnione są posokowce które posiadają:
1) uprawnienia hodowlane zgodnie z wymogami Regulaminu Hodowli Psów Rasowych
ZKwP,
2) badanie w kierunku dysplazji stawów biodrowych z wynikiem A lub B,
3) dyplom z Oceny Pracy Posokowca w Naturalnym Łowisku zwanej Poszukiwaniem Postrzałka (PP),
4) szczenięta po rodzicach posiadających Pieczęć Użytkowości mają prawo do
jej zamieszczenia w swoich rodowodach w wypadku ich sprzedaży do klubów
członkowskich ISHV.

A co jeśli do Polski sprowadzę dorosłego psa z wykonaną próbą główną nie ważne gdzie tu uzyskam dla niego polskie kwalifikacje hodowlane ....to pytanie czy szczenięta po tym psie maja prawo do pieczątki czy nie ?!
Albo inny przykład; Kryję polska sukę z pieczęcią psem czeskim czy szczenięta mają prawo do pieczęci czy nie ( wyjaśniam na rodowodzie psów krajowych czyli czeskich nie ma pieczęci ISHV więc reproduktor tej pieczęci nie ma....ma prawo szczenię do pieczęci czy nie?!) Pytanie czy szczenięta po takich parach otrzymały pieczątki a jeśli to DLA CZEGO !!!! przecież regulamin mówi jasno po rodzicach posiadających pieczęć użytkowości !!!
To że regulamin jest nieżyciowy to jest jedna sprawa, to że do tej pory zarząd nic z tym nie zrobił to inna rzecz dziwi mnie i wkurza upór betonu z jakim tkwią w tym regulaminie i ZERO elastyczności..............a mnie się zarzuca że tworzę precedensy ................owszem tworzę i będę tworzyć ten bynajmniej nie jest ostatni. Ewa szlaki nie są trudne bo tam za granicą w klubach które maja ponad 50 lat historii ze wzajemnym uznawaniem prób głównych nie ma problemu ISHV wyznaczyło w regulaminie standard; naturalny postrzałek zwierzyny płowej ( nie dzik ) musi byc odnaleziony żeby próba została zaliczona. My Polacy to mamy problem ....jesteśmy bardziej papiescy od papieża.
airgialla

Postprzez adam palinski » 16 sty 2015, o 12:33

To jednak rozpocznę od tego co istotne w tym nowym roku .
Wszystkim Asią , Ewunią , Mariolą itd . zdrowia i poplątania .
Brzydalom w płci też - a co mi tam do siego .

Zła wiadomość dla Asi .

Asiu nie jesteś prekursorem uznawania lub nie kwitu PP przywiezionego z Czech .
Na ostatnim walnym przedstawicielowi Czeskiej ISHV pod nos podstawiłem taki kwit .
Który Gustaw otrzymał przypadkowo dochodząc u nich byka dwa lata temu .
Przypadkowo – bo nawet nie wiedziałem że jako korona podąża z nami sędzia uprawniony do takiej certyfikacji .

Nawet wywiązała się dyskusja .
Gdybyś była na walnym to byś widziała te oczy jak '' pięciu złotówki '' Czeskiego reprezentanta ISHV - zadającemu naszemu Wojtusiowi pytanie jak to nie uznajecie ?.
I odpowiedz dosłowna w treści jaką przytaczasz – nie uznajemy bo regulamin .

Gustaw ma Czeską czerwoną pieczęć w rodowodzie ISHV jako szczenię po rodzicach posiadających pieczęci użytkowości , korzystając z prawa jej zamieszczenia w swoim rodowodzie w wypadku ich sprzedaży do klubów członkowskich ISHV.

Dla plączącego się po wielu łowiskach z psem na otoku pieczęć nie ma żadnego znaczenia .
Nie ma znaczenia czy nawet ma kwalifikacje jako reproduktora ze stosowną też pieczątką .
Bo nawet samo krycie pomijając sprawy pieczęciowe zgodnie z regulaminem klubowym mimo ze panny rodowodowe to i tak kryterium na bara bara klubowe nie spełniają.
adam palinski

Postprzez Marcin Kunikowski » 16 sty 2015, o 13:00

Moim skromnym zdaniem powinniśmy honorować próby główne odbywające się w krajach członkowskich ISHV, i głosowałbym za umieszczeniem takiego zapisu w naszym regulaminie.

Niedawno rozmawialiśmy nawet z Łukaszem na podobny temat, chodziło o pracę jaką DOCENT wykonał na PUTOVNEJ, według naszego regulaminu praca ta była wykonana na dyplom I st, warto byłoby się też zastanowić nad zapisami regulaminowymi, pozwalającymi wystawić dyplom PP w takim przypadku.

Jeśli Walne zdecydowałoby jednak, że nie uznajemy prób głównych z krajów zrzeszonych w ISHV, to należałoby chyba zmienić zapisy regulaminowe dotyczące dodatkowych wymogów hodowlanych, gdzie jest napisane:

VI. DODATKOWE WYMOGI HODOWLANE
1. Członkowie klubu zobowiązują się kojarzyć posokowce posiadające dyplom z konkursu
posokowców lub dyplom z Oceny Pracy Posokowca w Naturalnym Łowisku zwanej
Poszukiwaniem Postrzałka (PP).

W przypadku suk bądź reproduktorów zagranicznych jest to wymóg praktycznie nie do spełnienia (chyba, że honorujemy ich próby główne).
Marcin Kunikowski

Postprzez airgialla » 16 sty 2015, o 13:29

Po co powstało międzynarodowe ISHV ?
Dlaczego polscy sędziowie sędziują prace na naturalnym postrzałku w ramach Konrada, Putovnej i konkursu ISHV a sędziują według regulaminów tychże klubów i te prace są oceniane a ocena ważna i nikt nie podważa ich ocen. Dlaczego w Polsce sędziują sędziowie z klubów sąsiednich i na podstawie ich ocen psy z zagranicy otrzymują dyplomy ba.....nawet wygrywają Gierszewskiego ?! Klub uznaje wzajemnie regulaminy prób głównych wtedy gdy jest to wygodne a kiedy nie to regulamin próby nie polskiej nie jest dość dobry. Tak zgadzam się trzeba zrobić porządek w regulaminie a jeśli walne uzna, że tylko polska PP to chyba należy podziękować za członkostwo w ISHV i zwrócić pieczecie. I jeszcze raz zapytam na jakiej podstawie szczenięta wyeksportowane do klubów członkowskich ISHV po czeskich i słowackich reproduktorach otrzymały pieczęcie ISHV skoro w swoich rodowodach tych pieczęci nie posiadają ?!
airgialla

Postprzez Wojciech Galwas » 16 sty 2015, o 15:32

Odpowiedzi Aśce udzieliła Stara Grobla; " w świetle tego zapisu w regulaminie Zarząd faktycznie ma związane ręce".
Regulamin stanowi: "dyplom z Oceny Pracy Posokowca w Naturalnym Łowisku zwanej Poszukiwaniem Postrzałka (PP)" czyli dotyczy dyplomu uzyskanego w Polsce, niezależnie jacy sędziowie, polscy czy zagraniczni, do podpisali.
Na etapie tworzenia regulaminu, który to został zatwierdzony w ubiegłym roku, nikt nie pomyślał o zapisie dotyczącym uznawania dyplomów uzyskiwanych w innych krajach. Przypominam, że projekt regulaminu był opublikowany do dyskusji. Propozycje licznych zmian wnosiła m.inn. Aśka, ale również ona nie zgłaszała postulatu uznawania prób głównych z innych klubów ISHV.
Nie ma w ISHV ujednoliconego, jednolitego standardu dotyczącego regulaminów czy to prób wstępnych, czy prób głównych. Różne są limity czasowe, czas od postrzelenia, długość pracy na otoku, czas stanowienia. Jedne kluby wymagają gonu i stanowienia inne nie. W Czechach jeżeli na IHB nie było gonu i stanowienia, to do hodowlanki potrzebny jest zapis w rodowodzie, że posokowiec potwierdził tą umiejętność. W jednych klubach próba główna może być tylko na zwierzynie płowej w innych dopuszcza się na muflonie i dziku. Tak więc regulaminy się różnią i nie sądzę żeby były ujednolicone. Nie ma żadnych wytycznych ISHV, że należy uznawać dyplomy z różnych klubów. Czesi i Słowacy takie porozumienie mają, my nie.
Jaki jest u nas regulamin poszukiwania postrzałka wszyscy wiemy. Postulujemy bezskutecznie o jego zmianę. Tylko że regulaminy w innych krajach ustalają kluby, a u nas nie. Natomiast my tworzymy regulamin naszego klubu i my możemy go zmieniać.
Tworząc regulamin mieliśmy na uwadze posokowce zrzeszone w naszym klubie i postanowienia regulaminu ich głównie dotyczą. O importowanych posokowcach stanowi pkt 7 i 8 Dodatkowych wymogów hodowlanych.
Konkluzja: w naszym regulaminie możemy dokonywać stosownych zmian o ile będą takie wnioski i taka będzie wola Walnego Zgromadzenia.

I jeszcze klika odpowiedzi na pytania zadane przez Aśkę;
Dlaczego polscy sędziowie sędziują prace na naturalnym postrzałku w ramach Konrada, Putovnej i konkursu ISHV a sędziują według regulaminów tychże klubów i te prace są oceniane a ocena ważna i nikt nie podważa ich ocen. Dlaczego w Polsce sędziują sędziowie z klubów sąsiednich i na podstawie ich ocen psy z zagranicy otrzymują dyplomy ba.....nawet wygrywają Gierszewskiego ?!
Bo mają uprawnienia sędziów międzynarodowych i zgodę na ocenianie tych konkursach.
na jakiej podstawie szczenięta wyeksportowane do klubów członkowskich ISHV po czeskich i słowackich reproduktorach otrzymały pieczęcie ISHV skoro w swoich rodowodach tych pieczęci nie posiadają ?!
Ano na takiej podstawie, że nasz klub nie może zmuszać jakiegokolwiek innego klubu do wbijania pieczęci ISHV posokowcom z uprawnieniami hodowlanymi. W Czechach czy na Słowacji pieczęć dostają exportowane szczeniaki, co potwierdza że pochodzą one po "sprawdzonych" rodzicach. Oczywiście nie gwarantuje to tego, że ze szczeniaka wyrośnie, zdrowy, poprawny eksterierowo i użytkowo dorosły posokowiec a nie np. dysplatyczny, z epi, bojaźliwy i bez pasji.
W Czechach i na Słowacji świadectwem poprawności eksterierowej, zdrowotnej i użytkowej (czyli wystawa, RTG, IHB, bonitacja, itd) jest klubowy przegląd hodowlany. Po spełnieniu tych wszystkich warunków otrzymuje dopiero pieczęć "chovny". Czyli pieczątka "hodowlany" spełnia wymogi pieczęci ISHV. U nas jak dobrze wiesz wystarczą 3 wystawy aby uzyskać pieczątkę "suka hodowlana" lub "pies reproduktor".
W klubie mamy dodatkowe wymagania a ich posiadanie potwierdza pieczęć ISHV. Stąd też zapis w naszym regulaminie: "4) szczenięta po rodzicach posiadających Pieczęć Użytkowości mają prawo do jej zamieszczenia w swoich rodowodach w wypadku ich sprzedaży do klubów członkowskich ISHV". Czy w regulaminie należy dopisywać jakie wymogi mają spełniać reproduktory z 11 innych klubów?
Tak samo odpowiem Marcinowi:
Regulamin dotyczy naszego klubu i zrzeszonych w nim posokowców. O uznawaniu uprawnień importowanych posokowców mówi pkt regulaminu:
7. Importowane posokowce uzyskują status suki hodowlanej lub psa reproduktora pod warunkiem posiadania;
 uprawnień hodowlanych zgodnie z wymogami Regulaminu Hodowli Psów Rasowych ZKwP,
 badania w kierunku dysplazji stawów biodrowych z wynikiem A lub B,
 dyplomu z Konkursu Pracy Posokowców (lub jego zagranicznego odpowiednika) lub dyplomu z Oceny Pracy Posokowca w Naturalnym Łowisku (lub jej zagranicznego odpowiednika).
Chciałbym podkreślić, że wymagania dotyczące uzyskania uprawnień hodowlanych w naszym klubie są znacznie niższe niż w innych klubach. Próba Główna jest wymagana tylko do uzyskania w rodowodzie Pieczęci ISHV. W innych klubach próba jest wymagana dla wszystkich hodowlanych posokowców!
Adam słusznie napisał:
Dla plączącego się po wielu łowiskach z psem na otoku pieczęć nie ma żadnego znaczenia .
Nie ma znaczenia czy nawet ma kwalifikacje jako reproduktora ze stosowną też pieczątką .

Zarząd nie może podejmować decyzji niezgodnych z regulaminem. Jeżeli regulamin jest zły to można go zmienić. Ale nie możemy zapisów regulaminu traktować dowolnie, bo komuś się wydaje że mu się należy a innym nie.
Wojciech Galwas

Postprzez airgialla » 17 sty 2015, o 00:03

Panie Wojtku nie dalej niż po memoriale dyskutowaliśmy nad możliwością wykonania próby głównej w Polsce i efektem tego były dwa punkty widzenia; z perspektywy sędziego jest to możliwe kwestia zaradności i determinacji przewodnika i tego by nie czekał aż mu ktoś coś załatwi. Z punktu widzenia przewodnika który o to zabiega przedstawiłam jak moje starania spełzły na niczym dlatego twierdziłam i nadal twierdzę że memoriał to jest jedyna realna szansa na uzyskanie takiego dyplomu. No cóż skorzystałam z Pana rady i z determinacją zaradziłam brakowi możliwości wykonania tej próby w Polsce ...zrobiłam ją w Czechach. Czytam Pana odpowiedz i zadaję kolejne pytanie dlaczego po raz kolejny polskie psy w polskim klubie w ramach polskiego regulaminu są traktowane gorzej niż psy importowane. Twierdzę to na następującej podstawie;
7. Importowane posokowce uzyskują status suki hodowlanej lub psa reproduktora pod warunkiem posiadania:
-uprawnień hodowlanych zgodnie z wymogami Regulaminu Hodowli Psów Rasowych ZKwP,
- badania w kierunku dysplazji stawów biodrowych z wynikiem A lub B,
-dyplomu z Konkursu Pracy Posokowców (lub jego zagranicznego odpowiednika) lub
-dyplomu z Oceny Pracy Posokowca w Naturalnym Łowisku (lub jej zagranicznego odpowiednika).

Tenże pies/suka tym samym nabywa prawa do opatrzenia pieczęcią ISHV rodowodu swoich szczeniąt wyjeżdżających na eksport do pozostałych klubów członkowskich pomimo tego, że nie posiada dyplomu z PP a znajduje się na terenie polski i w rękach członka tego klubu. Do tego zapisu można było uczynić zapis ( lub jej zagranicznego odpowiednika) do zapisu w regulaminie na który się Pan powołuje zarząd odmawiając mi pieczęci w rodowodzie BanShee już tego nie uczynił.
Skoro w przywoływanym przez pana zapisie regulaminu (Wymogi dotyczące uzyskania Pieczęci Użytkowości w Klubie Posokowca Członku ISHV) stoi Pan na stanowisku, że należy go interpretować tak jak on został zapisany bez żadnych wyjątków (dyplom z Oceny Pracy Posokowca w Naturalnym Łowisku zwanej Poszukiwaniem Postrzałka (PP)) a dalej pisze Pan cytuję "Ale nie możemy zapisów regulaminu traktować dowolnie, bo komuś się wydaje że mu się należy a innym nie." to czemu kolejny odnośnik tegoż regulaminu ( szczenięta po rodzicach posiadających Pieczęć Użytkowości mają prawo do jej zamieszczenia w swoich rodowodach w wypadku ich sprzedaży do klubów członkowskich ISHV) już zasługuje na interpretację i odstępstwo od reguły. Moim zdaniem skoro regulamin w tej sekcji mówi jasno " szczenięta po rodzicach posiadających Pieczęć Użytkowości ISHV mają prawo do jej zamieszczenia w swoich rodowodach to zapis jest jasny szczeniętom których rodzice nie posiadają pieczęci w rodowodzie pieczątka nie przysługuje i nie ma znaczenia skąd rodzic pochodzi. A swoją drogą jak to jest możliwe, że dodatkowe wymogi hodowlane uchwalone 02.-6.2007 roku stoją w sprzeczności z regulaminem klubu, bo skoro regulamin klubu w części VI punkt 7 dla psów importowanych przewiduje uznanie dyplomu z Oceny Pracy Posokowca w Naturalnym Łowisku (lub jej zagranicznego odpowiednika) regulamin został zatwierdzony na walnym 03.05.2014 to logiczne jest że te dwa zapisy są sprzeczne i w sposób nierówny traktują psy będące własnością członków tego samego klubu. Jako członkowie wobec klubu mamy takie same obowiązki i takie same prawa .....regulamin nie może traktować gorzej psów pozostających w rękach członków tego samego klubu tylko dla tego że zwierzęta te mają różne pochodzenie; jedne pochodzą z hodowli polskich a inne z poza.
Ale wróćmy do naszych polemik na temat zmian w regulaminie; ile to osób na forum wypowiedziało się w tej sprawie ? - dyskutowaliśmy we trójkę; Adam, Pan i ja. Jestem przede wszystkim hodowcą i tymi sprawami się zajęłam, bo nie do przyjęcia dla mnie było wprowadzenie do regulaminu zapisu o treści"Dopuszcza się możliwość sprzedaży posokowców do klubów członkowskich ISHV, nie posiadających Pieczęci Użytkowości, po uzyskaniu zgody zainteresowanych klubów." " Dopuszcza się możliwość kupna posokowców z klubów członkowskich ISHV, nie posiadających Pieczęci Użytkowości, po uzyskaniu zgody zainteresowanych klubów." to był zwyczajny bubel który nie wiem czemu miał służyć, bo chyba nie podniesieniu jakości psów w naszym klubie. Wniosłam też parę postulatów dotyczących między innymi wydawanej przez doradcę hodowlanego zgody na krycie za granicą; przypomnę wnioskowałam aby w tym dokumencie były wymienione co najmniej dwa psy i aby zgoda była wydawana co najmniej na 12 miesięcy .......na ten postulat do tej chwili nie otrzymałam odpowiedzi. Pragnę zauważyć, bo po raz kolejny mam wrażenie, że próbuje mnie Pan Panie Wojtku zaszufladkować do grona zadymiarzy i czepiaczy, że owszem polemizuję z Pana zdaniem ale nie dla zasady aby dymić tylko po to by nareszcie w regulaminie zrobić porządek. Po raz kolejny domagam się równego traktowania wszystkich posokowców w naszym klubie bez względu na to skąd pochodzą !!!
airgialla

Postprzez Maciej Kopeć » 18 sty 2015, o 03:14

Aśka jak odpisałem w mailu, wysłuchałem przez telefon informacji Wojtka Łażewskiego, że zwróciłaś się o pieczątkę ISHV. Nie odniosłem się do twojej prośby bo szczerze nie wiem co z tym zrobić. Jesteśmy wszyscy w ISHV i uważam, że powinny być jednakowe regulaminy i zasady próby głównej. Ale niestety nie są.
Jestem ciekawy, jeśli słowacki przewodnik z posokowcem zrobiłby próbę główną w Polsce, Niemczech czy na Węgrzech na dziku, czy ich Klub by ją uznał?! Wiem że Słowacy mogą robić próbę główną tylko na płowej. I nie jest prawdą, że „...ISHV wyznaczyło w regulaminie standard; naturalny postrzałek zwierzyny płowej ( nie dzik ) ...” tylko Słowacy (nie wiem jak w Czeskim Klubie). Niemcy na pisemne zapytanie Słowaków, co sądzą o próbie głównej tylko na płowej odpowiedzieli (też na piśmie) „...HA, HA, HA...”
Również nie wiem, jeśli nawet spełniłabyś wymagania polskiego regulaminu próby głównej (a nie spełniłaś) czy możemy uznać pracę wykonaną w innym klubie, sędziowaną bez sędziego z Polski, itp.
A jak jest z Certyfikatem użytkowości? Czy można go otrzymać po konkursie zrobionym w innym kraju? FCI też jest organizacją międzynarodową.
Temat jest do przedyskutowania i na pewno nie pomaga rozwiązać tego problemu obrażony ton i stawianie sprawy my pokrzywdzeni członkowie i oni zarząd beton. Naprawdę to karygodne, że zarząd nie chce zrobić wyjątku dla tak zasłużonego członka Klubu. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku i myślę, że należy tę sprawę podnieść na najbliższym Walnym i rozwiązać w możliwie najlepszy sposób. Uważam również, że warto ten temat poruszyć na najbliższym spotkaniu ISHV.
DARZ BOR
Maciej
Maciej Kopeć

Postprzez airgialla » 18 sty 2015, o 11:30

My Macieju dyskutujemy o pieczęci ISHV nie o certyfikacie użytkowości ....Jeśli o tenże certyfikat idzie to wiesz to doskonale, że otrzyma go każdy pies który ma dyplom i nie ma znaczenia którego stopnia. Certyfikat użytkowości Macieju z psa nie robi psa użytkowego to tylko papier dzięki, któremu można psa zgłosić do klasy użytkowej na wystawie.
Więc tak....... może ja jestem głupia baba ....jeśli jestem to proszę mi wyjaśnić jak krowie na rowie czy;
Dorosła suka sprowadzona z Czech z dyplomem IHB III st i wpisem prokázaná hlasitost, HD 0/0, kwalifikacje hodowlana w Polsce, ma szczenięta a ojcem tych szczeniąt jest pies z pieczęcią czy jej szczenięta otrzymają pieczęć na rodowodach eksportowych TAK czy NIE
Suka pochodząca z polskiej hodowli która ma kwalifikacje hodowlana, HD"A" i dyplom IHB III st z wpisem prokázaná hlasitost, ma szczenięta a ojcem szczeniąt jest pies z pieczęcią ISHV czy jej szczenięta otrzymają pieczęć na rodowodach eksportowych TAK czy NIE
Puki co podważa się tą próbę bo niezgodna z Polskim regulaminem , bo nie była sędziowana przez Polaka, po nie odbyła się na terenie RP, bo polski klub nie uznaje innych prób głównych jeśli chodzi o psy krajowe........ eksportowanym dorosłym które przybywają do klubu z próba główną ten sam regulamin uznaje taki sam dyplom, którego krajowym uznać nie może na podstawie tego samego regulaminu .
Jeszcze raz podnoszę twierdzenie o nierównym traktowaniu psów o różnym pochodzeniu w tym samym klubie
airgialla

Następna strona

Powrót do Sprawy Klubowe