wytyczne ZKwP

Dyskusje związane z wydarzeniami w życiu Klubu: spotkaniami, zebraniami, konkursami, wystawami itd.

Re: wytyczne ZKwP

Postprzez Łukasz Dzierżanowski » 16 gru 2014, o 16:58

I to mi się podoba.
Łukasz Dzierżanowski

Postprzez Mariola » 16 gru 2014, o 21:59

To jest bardzo dobra myśl .ZKWP nie jest nam do niczego potrzebne .Szlak przetarty . Nie jestem prawnikiem ,nie jestem księgową ale chętnie zaangażuję się w pracę na rzecz Klubu .
Mariola

Postprzez Marcin Kunikowski » 2 sty 2015, o 11:59

Na "łowieckim" Pan Jakub Sumowski (jak sądzę po nick-u) zamieścił kolejną informację dotyczącą nowych regulacji ZKwP. Dla nas interesująca może być część dotycząca klubów wybieralnych:

"Zarząd Główny uchwalił, iż nazwy: Wystawa Klubowa, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu, Zwycięzca Klubu, Klubowy Zwycięzca Roku - są zarezerwowane wyłącznie dla wystaw organizowanych przez Kluby-Komisje Zarządu Głównego. Kluby tzw. "wybieralne" mogą organizować swoje wystawy wyłącznie, jako wystawy krajowe np. Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich itp. i przyznawać na nich tytuły, wskazane dla wystaw krajowych (rozdz. IV, pkt. 3 Regulaminu Wystaw Psów Rasowych) - Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Najlepszy Dorosły Pies, Najlepsza Dorosła Suka, Najlepszy Weteran w Rasie, Zwycięzca Rasy (ZR lub BOB) i Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS). Kluby tzw. "wybieralne" na swojej wystawie rangi krajowej mogą przyznawać duże CWC. Dotyczy to wyłącznie jednej wystawy w roku, organizowanej przez te Kluby."

Coraz bardziej mnie przekonują, że nam nie po drodze.
Marcin Kunikowski

Postprzez airgialla » 3 sty 2015, o 22:30

Nie po drodze z klubo-komisją jest nam już od dawna, jakiś czas temu był pomysł aby klubową wystawę zorganizować w terminie czerwcowego konkursu w Piotrkowie ..... no i guzik z pętelką nie udało się. Nie tęsknię za klubówkami takimi jak organizuje je klubo-komisja ....jestem zdania że na takich wystawach sędziować powinni sędziowie rangi doradców hodowlanych klubów ISHV a sama wystawa powinna mieć wymiar przeglądu hodowlanego. Jeśli my jako klub wybieralny mamy być renegatami to niech tak będzie zróbmy sobie wystawę taką jak dwa lata temu w Piotrkowie, zaprośmy sędziów ze Słowacji lub Czech i niech się dzieje........ ale uwaga na termin 31 maja 2015 w Czeskim klubie będzie odbywała się klubówka ( oczywiście jadę do pracy jako vedouca kruhu ) będą sędziować taki jest plan Słowaccy doradcy od bawarów i hanków. Gdyby była wola organizowania naszej krajówki to proszę mieć wzgląd na ten termin a poza tym zgłaszam się do pomocy przy organizacji.
airgialla

Postprzez Wojciech Galwas » 7 sty 2015, o 23:53

Polecam lekturę Regulaminu Klubu Rasy Komisji ZG; http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regula ... omisji.pdf
Ten regulamin nie uległ jakoś zmianie od 2002 roku. Jest krótki i zwięzły.
Wg regulaminu; Główne zadania Klubu to m.inn.:
- zorganizowanie corocznie Wystawy Klubowej we współpracy z jednym z Oddziałów ZKwP, na której przyznawany
jest tytuł Klubowy Zwycięzca Roku,
Tak więc nie widzę tu specjalnie zmiany. W dalszym ciągu to klubokomisje organizują wystawy nazywane KLUBOWYMI.
Dziwi mnie nieco zapis;
"Kluby tzw. "wybieralne" na swojej wystawie rangi krajowej mogą przyznawać duże CWC. Dotyczy to wyłącznie jednej wystawy w roku, organizowanej przez te Kluby."
Przecież to nie kluby a sędziowie przyznają CWC? Korzystne jest to, że na wystawach krajowych organizowanych przez kluby wybieralne można przyznawać duże CWC. Dotychczas każdorazowo trzeba było ubiegać się o taką możliwość.
Chciałbym również zwrócić uwagę na zapis w regulaminie; "Działalność Klubu jest finansowana przez Zarząd Główny w oparciu o roczny plan i preliminarz finansowy
składany do 15 grudnia poprzedzającego roku. Koszty bieżącej działalności Klubu - refundowane okresowo przez Zarząd Główny - pokrywa Oddział będący siedzibą Klubu. Klub korzysta z obsługi biurowej pracowników biura Oddziału".
Ciekaw jestem czy te środki również muszą trafiać na osobne konto a ich wydatkowanie musi być ewidencjonowane przez osobną księgowość i sprawozdawana w oparciu o rachunek zysków i strat oraz bilans?
Wojciech Galwas

Postprzez staniak ryszard » 8 sty 2015, o 13:04

Witam w Nowym 2015 Roku życząc dla Was Wszystkich i waszych pupili samych dobrych dni.
Nawiązując do poprzednich wypowiedzi i moich przemyśleń jestem za powołaniem Stowarzyszenia Posokowca Bawarskiego.
Uzasadniając takie działanie mam tu na uwadze działalność ZKwP wobec Naszego Klubu i innych Klubów a także ze wszech stron centralizacja kynologiczna. Nie po to łożę na składki do Klubu aby szerzyła się biurokracja i przybywało etatów w W-wie oraz w oddziałach gdzie za każdą kartkę trzeba łożyć pieniążki nic nie mając w zamian. Ja chcę aby moje składki przyczyniały się na rozwój i promowanie rasy posokowca bawarskiego. Obserwując działania ZKwP doszedłem do wniosku, że to jest farsa wobec właścicieli psów z tego też powodu zrezygnowałem z członkostwa w ZKwP. Założenie Stowarzyszenia wydaje mi się nie stanowi żadnego problemu. W ostatnim czasie założone zostało Stowarzyszenie Gończy Polski i ich działalność ma się dobrze. W szkoleniu naszych pupili i tak nigdy nie mieliśmy pomocy ze strony ZKwP wszystkie nasze działania były organizowane przez Klub lub przez zwołanie się na forum, przypomnę zloty w Piotrkowie oraz warsztaty. Trzeba przemyśleć sprawę może potrzebne będzie wcześniejsze spotkanie członków przed głównym Zebraniem sprawozdawczo-wyborczym aby z gotowymi propozycjami wystąpić na Zebraniu. Myślę, że Zarząd Klubu z Prezesem na czele przemyślą całą sytuację wszystkie za i przeciw, podzielą się propozycjami co do dalszej działalności. Ja ze swej strony służę pomocą.
Darz Bór
staniak ryszard

Postprzez airgialla » 8 sty 2015, o 22:49

Rysiu powołanie do życia stowarzyszenia ( Klub posokowca ISHV - bo nie możemy rozdzielic bawarów i hanowerów) to kupa roboty od statutu który już co prawda mamy przez rejestrację w sądzie, urzędzie skarbowym , urzędzie statystycznym, założenie konta w banku i wiele wiele innych formalności........jak zerkniesz powyżej to niewiele nas tu wypowiada się w materii pójścia na swoje. Wydaje mi się że ze względów formalnych chyba lepiej by nam było klub przenieść pod skrzydła PZŁ.
airgialla

Postprzez Wojciech Galwas » 9 sty 2015, o 14:14

Z pochopnymi krokami odejścia od ZKwP, to ja głębiej bym się zastanowił.
Dopóki jesteśmy w ZKwP, to czy ktoś chce czy nie, odgrywamy jakąś rolę w świecie kynologii łowieckiej. Chciałbym przypomnieć, że w myśl naszego Statutu (zatwierdzonego przez ZG ZKwP) : "Klub jest reprezentantem ZKwP w ISHV w zakresie użytkowości posokowca hanowerskiego i posokowca bawarskiego". Pamiętać należy również, że do ISHV zostaliśmy przyjęci jako "Klub Posokowca przy ZKwP". Jakie konsekwencje w tej sytuacji może spowodować odejście z ZKwP nie muszę chyba pisać.
Zastanawiam się również jakie zyski przyniosłoby afiliowanie naszego klubu przy PZŁ. Jakoś nie widzę żeby PZŁ był bardzo przychylny rozwojowi kynologii łowieckiej, a ostatnie projekty rządowe wręcz chcą zakazać polowania indywidualnego z psem. Na dzień dzisiejszy jedynym klubem kynologicznym afiliowanym przy PZŁ jest Klub Wyżła. Bacznie przyglądam się ich działaniom ale konkretnej działalności na dzień dzisiejszy nie dostrzegam. Życzę im jak najlepiej ale czekam na konkretną działalność w promocji wyżła i czekam na pomoc jaką im udzieli PZŁ.
Podobnie zastanawiam się jakie zyski miałoby przynieś powołanie Stowarzyszenia? Co takie stowarzyszenie mogłoby zrobić więcej niż Klub. Oczywiście wylecielibyśmy z ISHV. Uzyskalibyśmy pełną niezależność finansową i osobowość prawną, ale jakie możliwości działania uzyskalibyśmy w świecie kynologii? Jakie możliwości zgłaszania postulatów i propozycji zmian. Czytam Statut Stowarzyszenia Miłośników Gończego Polskiego i oprócz popularyzacji gp i organizowaniu wspólnych spotkań i szkoleń nic więcej nie mogą zdziałać. W sprawach hodowlanych i użytkowych w dalszym ciągu muszą spełniać wymogi ZKwP i PZŁ.
Będąc Klubem podlegającym ZG ZKwP działamy w strukturach określonych przez ZKwP zarówno pod względem unormowań prawnych jak i finansowych.
Nie podoba mi się współpraca z ZG ale mam nadzieję, że nasze pisma i naciski przyniosą jakieś pozytywne rezultaty i wzajemne relacje zmienią się na lepsze.
Na radykalne zmiany mamy zawsze czas, ale czy one poprawią naszą pozycję w świecie kynologii?
Wojciech Galwas

Postprzez staniak ryszard » 9 sty 2015, o 17:13

Więc w takim razie o ile można się spodziewać wzrośnie składka do Klubu bo jak rozumiem nikt nie będzie załatwiał biurokracji na rzecz ZKwP za friko oraz czy znajdzie się osoba, która zamiast zajmować się posokowcem lub hodowlą będzie przekładać kartki, karteczki i pisać wyjaśnienia objaśnienia itp. Oczywiście na pisma Klubu ZKwP nigdy nie będzie odpowiadać bo niby czemu mają odpisywać sami sobie jak tylko oni są wyrocznią w kynologii. Przewodnicy mieszkający blisko granicy z SK, CZ mogą temat przemyśleć, reszta no cóż będziemy tłuc CWC i KPP-I.
Darz Bór
staniak ryszard

Postprzez Marcin Kunikowski » 9 sty 2015, o 18:41

Bycie stowarzyszeniem poza strukturami ISHV oczywiście nie ma sensu. Myślę jednak, że pytanie - czy możemy należeć do ISHV nie należąc do ZKwP? - należałoby na razie pozostawić otwarte. Dobrze byłoby znać na nie odpowiedź w przypadku konieczności wprowadzenia "radykalnych zmian", bo w razie takiej konieczności naszą siłą i jednym z głównych atutów będzie właśnie przynależność do ISHV. PZŁ ma w tej chwili znacznie poważniejsze problemy niż jakieś tam kluby ras, ale choć może i nie pomaga wyżlarzom to przynajmniej im nie przeszkadza.
Marcin Kunikowski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy Klubowe