wytyczne ZKwP

Dyskusje związane z wydarzeniami w życiu Klubu: spotkaniami, zebraniami, konkursami, wystawami itd.

wytyczne ZKwP

Postprzez Łukasz Dzierżanowski » 14 gru 2014, o 22:49

ZKwP wysłało nam wytyczne dla Klubów Wybieralnych Ras. Szczegóły zamieściłem na stronie głównej: http://klubposokowca.org.pl/?p=928

Co Wy na to?
Łukasz Dzierżanowski

Re: wytyczne ZKwP

Postprzez Marcin Kunikowski » 15 gru 2014, o 16:36

Wygląda to na czystą złośliwość.
Może by tak pod egidę ZG PZŁ, w ślad za klubem wyżła.
W końcu ZKwP zlewa od lat nasze starania o wprowadzenie pewnych rozwiązań mających na celu podniesienie poziomu użytkowości.
Choć nie jestem pewien czy nie trafilibyśmy w takim przypadku z deszczu pod rynnę.
Marcin Kunikowski

Postprzez Łukasz Dzierżanowski » 15 gru 2014, o 18:27

Czy z członkostwa w ZKwP wynikają jakieś korzyści?
Łukasz Dzierżanowski

Postprzez Wojciech Galwas » 15 gru 2014, o 19:27

Wytyczne są konsekwencją zmian w regulaminie jakie wprowadziło Plenum ZG ZKwP w 2012 roku. Oczywiście realizacja wytycznych będzie się wiązać z kosztami finansowymi bowiem "konieczność prowadzenia odrębnej księgowości od księgowości oddziałowej, zawierającej miesięczne rozliczenia VAT, a rok kalendarzowy musi być zakończony rachunkiem zysków i strat oraz bilansem", wiąże się z zatrudnieniem księgowej i jej comiesięcznym wynagradzaniem.
Zupełnie jednak nie rozumiem dlaczego; "Każdy Klub ma obowiązek korzystania z konta założonego przez Zarząd Główny ZKwP prowadzonego przez Bank Millenium"???
O ile wiem oddziały ZKwP korzystają z różnych banków, dlaczego Kluby wybieralne mają korzystać z wyznaczonego banku? Kto ma wgląd do konta? Czy mamy jechać do Warszawy żeby dopełnić formalności w banku? Dlaczego jak raz Bank Millenium?
Klub opiera swoją finansową działalność o dobrowolne wpłaty wnoszone przez członków klubu i ewentualne dotacje. Oczywiście nie są to dotacje ze strony ZKwP, takie otrzymuje klubokomisja. Jak mnie pamięć nie myli to od 2 lat ZG nie odpowiada na nasze pisma, nie zauważa naszej działalności, nie udziela nam żadnej pomocy w działaniach klubu. Tymczasem wymagania rosną. Prócz chęci kontroli działalności dochodzi chęć kontroli naszych finansów, które w żadnym promilu nie pochodzą os ZKwP.
Wręcz przeciwnie, członek klubu opłaca przecież składki na ZKwP z których 50% otrzymuje ZG a 50% pozostanie w oddziałach.
Nie wiem czy nie chodzi o wybicie ludziom z głowy przynależności do jakiś wybieralnych klubów???
Wojciech Galwas

Postprzez Waldek A. » 15 gru 2014, o 22:07

Witam,

Na początku jak to przeczytałem myślałem, że ktoś sobie jaja robi, ale.....
Ciekaw jestem kto w Klubie będzie chciał odpowiadać za kasę fiskalną:)). Nie bardzo rozumiem: "Każdy Klub ma obowiązek korzystania z konta założonego przez Zarząd Główny ZKwP prowadzonego przez Bank Millenium" Kto będzie właścicielem konta??

A tak na poważnie: Czy Klub Posokowca bez ZKwP może istnieć?

DB
WA
Waldek A.

Postprzez airgialla » 15 gru 2014, o 22:21

Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze .....ZKwP w strukturze której jesteśmy jest vatowcem i ma obowiązek odprowadzania tego podatku od wszelkich swoich dochodów stąd konieczność prowadzenia dużej księgowości ( księga główna, raport kasowy, ewidencja środków trwałych itd) i stąd też konieczność zakupu kasy fiskalnej i konieczność powierzenia spraw finansowych w ręce księgowej. Nie sądzę by taki mały klub jak nasz musiał zatrudniać księgową na tz; pół etatu bo tych operacji w klubie jest stosunkowo niewiele. W fundacji PAP, która jest zobowiązana taką księgowość prowadzić korzystamy z księgowej innej fundacji więc i wydaje mi się że z obecna księgową oddziału opolskiego pewnie w tej materii będzie można się dogadać tak by nie postawiło nas to na skraju bankructwa.
To fakt że to jest granda, że małe kluby są zmuszane do prowadzenia odrębnej księgowości i odprowadzania vatu od niej ale tu niestety wrzucono nas w strukturę dużego vatowca i nic nie możemy z tym zrobić. Gdybyśmy byli stowarzyszeniem poza strukturami ZKwP to nasze dochody z racji składek i innych były by zbyt małe na to by wskoczyć w podatek Vat ani CIT .............jesteśmy w strukturach ZKwP i musimy działać zgodnie z przepisami
Czemu ban milenium .....patrz jak w pierwszej linijce ........
airgialla

Postprzez Wojciech Galwas » 15 gru 2014, o 23:10

O ile wiem, to składki do ZKwP są zwolnione z podatku VAT. Nie wiem natomiast czy składki do Klubu są z niego zwolnione?
Wojciech Galwas

Postprzez adam palinski » 16 gru 2014, o 09:14

Ta informacja powyżej nie jest przyczynkiem do tekstu który umieszczę . A jedynie materiałem do przemyśleń klubowiczów które zamierzałem oficjalnie zgłosić na ostatnim walnym klubu . Wielokrotnie czytałem ten statut http://klubwyzlapzl.pl/ . Czy nie pora na ewakuację i zmianę barw klubowych . Moje uzasadnienie do zmian - powtórzę - to nie księgowość czy kasy fiskalne – sami poczytajcie .
adam palinski

Postprzez airgialla » 16 gru 2014, o 10:07

Właściwie nie ma powodów dla których nie mielibyśmy podążyć śladami klubu wyżła ......Adamie dzięki za link. Moje obawy budzi tylko jeden fakt i pytanie; z kim mielibyśmy to zrobić. Patrząc na aktywność tu na forum członków naszego klubu to widzę ciemność !!! Taki exodus klubu z ZKwP do PZŁ spadłby ponownie na barki zarządu klubu ale bez woli członków i ich wsparcia to się nie uda. Napisze to wprost żeby nie było że mieszam; mamy pi razy drzwi około 130 członków a ilu jest aktywnych poza zarządem ..... czy ta garstka ludzi ma organizować przejście pod skrzydła PZŁ kiedy reszta sobie smacznie śpi .....dla kogo to mamy zrobić nie czarujmy się znakomita połowa składu tego klubu nie przejawia żadnej aktywności nie bierze udziału w walnych zebraniach. Za pół roku mamy walne sprawozdawczo wyborcze ....jeśli mamy zmienić barwy to już trzeba się nam do tego przygotować, zasięgnąć języka w klubie wyżła jak od strony formalnej to wygląda, jak wyglądają sprawy finansowe itd.
W każdym razie ja i moje Airgiallki jesteśmy ZA ..... za pożegnaniem ZKwP i chętnie w tym pomogę w miarę moich możliwości.
airgialla

Postprzez Marcin Kunikowski » 16 gru 2014, o 15:10

Można też pomyśleć o zarejestrowaniu stowarzyszenia bez czapy PZŁ czy ZKwP, stowarzyszenia które będzie jedynie członkiem ISHV. Będąc jako osoby fizyczne członkami ZKwP, robimy 3 wystawy i nabywamy uprawnienia hodowlane FCI. Jako stowarzyszenie tworzymy własny system certyfikacji użytkowości oraz własne, dodatkowe wymogi hodowlane.
Marcin Kunikowski

Następna strona

Powrót do Sprawy Klubowe