Jak to Tosia pozazdrościła Guciowi...

pamiętniki klubowiczów

Re: Jak to Tosia pozazdrościła Guciowi...

Postprzez Stara Grobla » 20 lut 2014, o 15:17

Miało być spotkanie i się nie udało :) Nadrobimy!

Tosia miała dłuższą przerwę w pracy na sztucznych ścieżkach z powodu sporej ilości śniegu.
W międzyczasie, dzięki uprzejmości Mbogo mieliśmy okazję uczestniczyć w świetnie zorganizowanym polowaniu zbiorowym jako członkowie ekipy postrzałkowej
Roboty było sporo ale robić też było komu- przyjechał Michał Fornalczyk ze swoimi psiakami więc mogliśmy się uczyć od najlepszych.

Obrazek

Wczoraj Tosia miała super dzień bo wreszcie założyłam sukom ścieżki ;)
Mała dostała na początek trop suchy, 1000m, jeleń, 6h.
Ścieżka była łatwa więc poszło świetnie (chociaż dobrym posunięciem było wybieganie jej przez 2h przed pracą, bo i tak była bardzo nakręcona).
Na końcu miła niespodzianka- paszcza się psu nie zamykała pomimo, że podłożyłam tylko jeden marny badyl.

Obrazek
Stara Grobla

Postprzez Łukasz Dzierżanowski » 20 lut 2014, o 15:18

Brawo! Oszczekiwacz, nono!
Dobry badyl 8-)
Łukasz Dzierżanowski

Postprzez Stara Grobla » 20 lut 2014, o 15:18

Oszczekiwacz to zdecydowanie za dużo powiedziane :)

Jednak fakt, że jej zachowanie było inne niż dotychczas. Wyraźnie szczekała na nas, napadała na mnie i wracała do badyla szczekać. Trwało to dość długo, dopóki jej nie odciągnęliśmy.

Może coś z niej będzie.. i nie na darmo jest taka szalona i głośna.
Stara Grobla

Postprzez Stara Grobla » 20 lut 2014, o 15:19

Tosia jest coraz wspanialsza i coraz mądrzejsza! Zdobyła już swój pierwszy dyplom użytkowości (KPP Dąbrówka Leśna), podobnie jak jej siostra TIKA. Jestem z niej bardzo dumna!

Teraz do jesieni odpuszczamy konkursy bo czasu na szkolenie mało- obrona pracy magisterskiej i nasz ślub za pasem SmileSmile
Do tego rozpoczęty miesiąc temu staż łowiecki- dużo się dzieje!

Niestety chyba nie uda nam się dotrzeć na zebranie Klubu- wielka szkoda, zawsze jesteśmy!

Korzystając z okazji chciałabym złożyć ogromne gratulacje Panu Wojciechowi Galwasowi oraz współredaktorom za wspaniale przygotowany BIULETYN! Przeczytałam dzisiaj od deski do deski i przyznam, że jestem dumna z działań naszego Klubu!

Pozdrawiam serdecznie
Ewa
Stara Grobla

Postprzez Stara Grobla » 20 lut 2014, o 15:19

Tosia właśnie wróciła z wystawy klubowej Klubu Posokowca w Czechach.
5. samostatná Klubová výstava barvářů odbyła się w Lucinach czyli ponad 400km od Oławy ale było warto jechać (zwłaszcza, że mieliśmy doborowe towarzystwo Oli- Superdoga, Joasi- Airgialli i Pawła z ŁPCool.
Zgłoszonych zostało 45 posokowców bawarskich. Było na co popatrzeć a głównie po to tam pojechałam. Czesi mają piękne posokowce.
Sędziowanie wyglądało dokładnie tak jak sobie wyobrażałam. Niewielki, okrągły ring, wokół niego tłum ludzi w myśliwskich strojach sączących piwo i bacznie przyglądających się ocenianym psom.
Każdy pies był oceniany osobno w ruchu. Najważniejszy był marsz/bieg nie po kole ale po linii prostej. Następnie sprawdzany był zgryz (dopuszczalny tylko nożycowy), kompletność uzębienia, powieki, kolor oka, jakość sierści. Kolejnym etapem był pomiar wysokości psa. Odbywał się on na równej, betonowej wylewce, przy użyciu specjalnej miarki.
Sędzia dyktował opis sekretarzowi ringu i sięgał po wstążeczkę odpowiedniego koloru (niebieska- doskonała). Na tym nie koniec. Każdą decyzję sędzia głośno uzasadniał wobec publiczności.

W klasie młodzieży startowało 14! suk. Ocena trwała bardzo długo a w miarę jak sędzia wręczał kolejnym suczkom czerwoną tasiemkę, rosło moje zdenerwowanie zwłaszcza, że stawka była bardzo ładna. Pod koniec byłam już pogodzona z tym, że Tośka też dostanie ocenę bardzo dobrą. Moja sunia jednak po raz pierwszy zachowała się przyzwoicie podczas oceny. Bardzo ładnie biegła, gdy było trzeba to stała, dała sobie bez mrugnięcia okiem pogrzebać w pysku a przy mierzeniu nawet nie drgnęła. Gdy sędzia sięgnął po błękitną tasiemkę, poczułam taki przypływ radości jakby Tośka wygrała całą wystawę SmileSmileSmile Dla mnie to ogromny sukces i satysfakcja!
W opisie mamy: Zgryz prawidłowy, nożycowy, oko ciemnobrązowe, wzrost 46cm, suka bardzo proporcjonalna, prawidłowe kątowanie, bardzo piękna głowa, przednie nogi w statyce i w ruchu wąskie. (w tłumaczeniu pomogła mi Joasia i Pan M. Gora).
Jeśli chodzi o stawkę posokowców to było wiele dużych, mocnych psów z dużymi głowami i sporo suczek w dolnej granicy wzrostu. Psy ciemne albo płowe więc Tosi piękna czerwień jelenia przyciągała oko.
Spotkaliśmy dwie rodzone siostry GUCIA! Z sympatycznym właścicielem tej, która dostała ocenę doskonałą, miałam okazję chwilkę porozmawiać. Powiedziałam mu jakiego pięknego i mądrego brata ma w Polce DINA.

Wyniki są dostępne pod adresem:http://www.barvar.cz/akce_detail.aspx?id=554
Pozdrawiamy
Ewa, Rika i Tosia!
Stara Grobla

Postprzez adam palinski » 20 lut 2014, o 15:20

Pani Ewo naprawdę miło czyta się taką relację z uczestnictwa w wystawie.
Na wstępie wielkie gratulacje za jedynie słuszny kolorystycznie błękit przynależny Tosi .
Gucio zawsze mi powiada szlachectwo to i błękitna krew jak by mogło być inaczej.
A i ma oko ten mój podopieczny na prawdziwe rodzynki w posoczmy cieście.

A to że Tosia jakby wygrała całą stawkę pragnę zauważyć to nie tylko Pani sukces to sukces przekładający się na sukces hodowlany Polskich czerwonych piękności.

Restrykcyjne Czeskie zasady hodowlane dopuszczające tylko sześć psiaków z miotu wedle mojej wiedzy i opinii hodowców z ojczyzny Bawara doprowadziły ich eks- terier do szczytów ideału rasy. Tym bardziej Tosi sukces to wydarzenie nie tylko medialne.

A to że Tosia wystąpiła w pięknej sukni w kolorze czerwieni jeleniej , to zasługa jej mamy Riki która w takiej kreacji przecież paraduje.

Miło dla mego ucha zabrzmiały Pani słowa o Gustawie wspomniała tez Pani o siostrach Dery la - Dina , Dolly, a i brat Don jak wieść gminna niesie w Holandii wygrywa co się da.
Kolejny raz wypada złożyć gratulacje na ręce Pana Wojtka za trafne skojarzenie Kastora z Faty.

Pozdrawiamy.
Gucio Adam.
adam palinski

Postprzez adam palinski » 20 lut 2014, o 15:21

Trochę mi znowu pojaśniało.
Jestem pewien ten mój Gustaw odziedziczył po Teściu wytrawne oko na Piękne Panienki.
Składamy z Guciem na łapy Tosi wyrazy uznania i gratulacje za wynik rodem spod Wawelu.
Brawo Tosia - oc.dosk, lok.1, CWC, CACIB
Brawo Pani Ewo .
Brawo Makaronik.

PS.
Brawo Diablo- oc.dosk, lok.2
Brawo Tores - oc.dosk, lok.1, CWC, CACIB, BOB, IV BOG

Słodkie Noski od Gucia dla Tosi.
adam palinski

Postprzez Łukasz Dzierżanowski » 20 lut 2014, o 15:21

Właśnie komentowaliśmy z Michałem, że Tośka wygląda świetnie na ringu, gdy pan de Giuliani poprosił Ewę, żeby przesunęły się na 1. miejsce Smile Gratulacje!
Także dla Toresa - jestem pod wrażeniem!
Łukasz Dzierżanowski

Postprzez Stara Grobla » 20 lut 2014, o 15:21

Tores jak zwykle wspaniale reprezentował plemię bawarskie na ringu głównym- brawo!

Dzięki za gratulacje. Tosia poważnieje i zaczyna się ładnie pokazywać na ringu. Chyba faktycznie miała swój dzień bo usłyszałam na jej temat masę miłych słów.

Moim zdaniem ogromne gratulacje należą się Łukaszowi. Wziął sobie do serca rady sędziego Piskaya i Docent pięknie nabrał masy mięśniowej, poprawił klatkę piersiową a przy tym nadal ma sportową sylwetkę Smile Byłam pod wrażeniem zmiany w stosunku do Opola. Brawo!
Stara Grobla

Postprzez staniak ryszard » 20 lut 2014, o 15:28

Brawa dla Tosi, wynik wspaniały, Gratulacje dla pozostałych rudzielców :)
staniak ryszard

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Blogi klubowiczów