obroża tropowa

wszelkiego rodzaju gadżety dla psów i ich przewodników

obroża tropowa

Postprzez Stara Grobla » 19 lut 2014, o 21:09

Witam
Bardzo proszę o podzielenie się namiarami na firmę/osobę, która wykonuje solidne, sprawdzone i ładne obroże tropowe.
Szukam również zwykłych- niezwykłych obroży na co dzień, najlepiej z motywami łowieckimi.

Jeśli chodzi o obroże "codzienne" to znalazłam taki sklep:

Wygląda to solidnie.
http://www.woza.p...=0&g=3
Zamówiłam na próbę taką obrożę w wersji black Smile :
http://www.woza.p...amp;rn=138
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Obrożę tropową też sobie znajdę.. ale interesuje mnie otok. Skórzany, okrągły, 8m, brązowy,, zapinany jak pasek.
Proszę o polecenie konkretnego producenta!

Pozdrawiam
Ewa
Stara Grobla

Re: obroża tropowa

Postprzez Wojciech Galwas » 19 lut 2014, o 21:10

Ewa
Ja w te akcesoria zaopatruję się w Czechach lub na Słowacji.
Obroży tropowej używam jednej od kilkunastu lat (słowacka produkcja). Co jakis czas ją naprawiam i pomimo, że nie wygląda najlepiej to dalej służy. Kastor odziedziczył ją po Arsie.
Ciężko Ci będzie pogodzić fakt, żeby otok był okrągły i zapinany jak pasek.
Musiałaby być na nim jakaś przejściówka, która by zmieniła okrągłość rzemienia w płaski pasek do przypięcia do obroży.
Ja takiej nie widziałem.
Okrągłe brązowe, skórzane otoki dł. 8-10 metrów widziałem w sklepie mysliwskim w Opawie w cenie 600-800 koron. Mają one jednak na końcu metalowy zaczep do obroży.

Pozdrawiam
Wojciech Galwas

Postprzez staniak ryszard » 19 lut 2014, o 21:11

Ewo zobacz na stronie psiapasja oraz piesmyśliwski tam są okrągłe otoki i obroże ze skóry
staniak ryszard

Postprzez adam palinski » 19 lut 2014, o 21:11

Pani Ewo wspominałem na tych stronach o tej firmie, którą Pani przytacza.
Znana jest ze swoich produktów i poza naszym Polskim podwórkiem.
Wybaczcie mi tu czytający, bo naprawdę nie jestem z fan klubu / Libe Dojcze /.
Członkowie jak to nazywa Pan Wojciech Galwas /tych oficjalnych klubów Niemieckich/ poprosili mnie o zakup im kilku zestawów w tej właśnie firmie. Otok tropowy - spacerowy i obroże tropowe - spacerowe. Gustaw otrzymał identyczny zestaw. Piszę w swoim imieniu. Wyznaję zasadę, że jestem za biedny by kupować byle, co. Pochwalam roztropność Pani Ewy, że pyta. Znam, znam; inną zasadę tak krawiec kraje jak mu materii staje. Wiem, że relatywnie cenowo trochę drogie. Pani Ewo proszę posiłkować się numerem telefonu do firmy są na Europejskim poziomie w relacjach z klientem, jaki zestaw, co ma być a co miłe chętnie przy czteroczęściowym zakupie można negocjować cenę. Gustaw ma okrągły czarny otok 10 m przekrój 8 mm z końcówka na karabińczyk i krętlikiem. Obroże czarną 38 / 45 cm z krętlikiem. Pewnie, co strona to inne patrzenie, ale Niemcy po połowie wybrali 3/3 końcówki otoku trzy z krętlikiem i karabińczykiem na otoku trzy z samą klamerką bez krętlika, ale na obroży zawsze krętlik chodź może byś samo ucho.
Od siebie - zestaw tropowy jest rewelacyjny, mimo że skóra i niby to tylko / Francja - elegancja / to jakościowo najwyższa półka a i wykonanie z tym szyciem ręcznym nie jest przereklamowane.

Pozdrawiamy
Gustaw Adam.
adam palinski

Postprzez Stara Grobla » 19 lut 2014, o 21:12

Dziękuję!
Wzięłam jedną obrożę na próbę. Jeśli faktycznie będzie tak dobrze wykonana jak się zapowiada, zrobię większe zamówienie Smile

Panie Adamie, tak mi się właśnie wydawało, że nie jestem po raz pierwszy na tej stronie Smile Wcześniej nie miałam chyba czasu się zagłębiać w katalog.

Rysiu masz rację, tu znalazłam otok okrągły z klamerką:
http://piesmysliwski.pl/go/_info/?id=932

Pozdrowienia dla forumowiczów!
Stara Grobla

Postprzez Wojciech Galwas » 19 lut 2014, o 21:12

No rzeczywiście jest otok prawie okrągły z zapięciem na sprzączkę.
Ciekaw jestem jak jest rozwiązane przejście " z okrągłości na płaskość" ?
Jeżeli ktoś ma, to niech napisze lub da fotkę.
Ewciu, a tak z ciekawości ile kosztuje ta spacerowa obroża z firmy woza? Bo nie mogę u nich cennika na stronie znaleźć.
Pozdrawiam.
Wojciech Galwas

Postprzez Stara Grobla » 19 lut 2014, o 21:13

Panie Wojciechu obroża, którą pokazałam kosztuje 56zł. Wszystkie ceny są dostępne po kliknięciu "kup" i dodaniu do koszyka.
Często spaceruję po sklepach zoologicznych we Wrocławiu i z tego co widzę, nie jest to zawyżona cena.

Taki otok kupię Tośce jeśli uda jej się skończyć konkurs Smile Wtedy wrzucę fotkę.

Pozdrawiam
Ewa
Stara Grobla

Postprzez Stara Grobla » 19 lut 2014, o 21:14

Ponieważ dostałam od Arka piękny prezent- wymarzony okrągły otok- mogę pokazać jak wygląda przejściówka na płaską klamerkę:

Obrazek

Obrazek
Stara Grobla

Postprzez Mariola » 19 lut 2014, o 21:16

Otok podobny do mojego,ale ta sprzączka jest o wiele lepsza.
Muszę pokazać Twoje zdjęcie Ewuniu rymarzowi ,może dorobi mi taką. Wypinacz z krętlikiem za bardzo hałasują.Na konkursie to nie przeszkadza ,ale na naturalnym tropie to na pewnoWinkDzięki za zdjęcie,
ładna kompozycja .Brawo Arku, doskonały zakup :)
Mariola

Postprzez Stara Grobla » 19 lut 2014, o 21:16

Otok sprawuje się super.

Rika pracuje na płaskim, szerokim a Tośka na okrągłym. Dla mnie okrągły jest zdecydowanie lepszy - mniej się czepia, nie oplątuje się wokół gałęzi, stawia mniejszy opór. Obawiałam się czy nie będzie wylatywał z rąk ale niepotrzebnie. Tośka niekiedy rwie do przodu jak zwariowana, a mimo tego problemów nie ma :)
Stara Grobla

Powrót do Akcesoria